reklamy ukryte
reklamy ukryte
504 dni temu
Za rok mam maturę, uczę się w miarę dobrze i planuję iść na studia, ale zaczęłam się zastanawiać po co właściwie ta matura?
Tak wiem daje przepustkę na studia, ale czy nie lepiej byłoby zamiast matury to oceny z końcowego świadectwa i egzamin na wybranych studiach
No wiecie ktoś chce iść na medycynę to musi mieć dobre oceny na świadectwie dostaje przepustkę na takie studia, później pisze egzamin i on decyduje czy student się nadaje na dany dział czy musi zmienić.
Jesy wiele ludzi co napisali dobrze maturę, poszli na wymarzone studia i nie dawali radę to rezygnowali albo zmieniali kierunek.
49 11

pozostało 1000 znaków
mojanazwadodano 503 dni temu
Oceny są wystawiane w każdej szkole na trochę innych zasadach. Każdy nauczyciel inaczej ocenia. Matura jest dla wszystkich taka sama, przez to bardziej obiektywna.
1 odpowiedź
uhuhuhuhdodano 503 dni temu
Matura jest potrzebna. Po pierwsze gwarantuje że ktoś kto ją zdał posiada jakąś tam podstawową wiedzę o świecie. Dodatkowo samo przygotowanie do niej rozwija człowieka. Z jednym się zgodzę, rekrutacja na studia na podsta... rozwiń komentarz
2 odpowiedzi
Taktoprawda1111dodano 496 dni temu
Ja na podstawie ocen nie dostał bym się chyba nigdzie. Za to matura najgorszy wynik 89%!!!!! Chodziłem do technikum w którym za to że lizałeś nauczycielom dupy było 5 za to że wyraziłeś swoje zdanie na ten temat m... rozwiń komentarz
1 odpowiedź
joshuadodano 502 dni temu
Napisz maturę. A nie zastanawiaj się czy ona ma sens. Nie będziesz żałować. I pamiętaj, nie matura jest najważniejsza. Poczytaj o Coco Chanel, Edycie Górniak, Maleńczuku, Henry Fordzie, czy Steve Jobsie.
1 odpowiedź
reklamy ukryte
reklamy ukryte
Nieznajom1213dodano 496 dni temu
Ja oceny od zawsze srodnie trójki i czwórki im
w 3gim. Pasek. W LO typ od angielskiego tak się na mnie uwzią że przez wszystkie lata ledwo na 2 zdawałam , w 3 klasie chciał mnie nie dopuścić do matury ... rozwiń komentarz
kurkaNioskadodano 503 dni temu
Powinny być tylko egzaminy na studia. 300zl wpisowego na egzamin przesialoby już tych, którzy idą pisać bo " może się uda".
1 odpowiedź
ProximaDiluculumdodano 501 dni temu
Totalny bezsens
Już teraz w szkołach są łapówki, jakby oceny brali jeszcze przy rekrutacji na medycynę to byłby jeden wielki przekręt

reklamy ukryte

następne wyznanie
nasze nowe forum
Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą.


reklamy ukryte
najlepsze w poczekalni