reklamy ukryte
reklamy ukryte
36 dni temu
Za rok mam maturę, uczę się w miarę dobrze i planuję iść na studia, ale zaczęłam się zastanawiać po co właściwie ta matura?
Tak wiem daje przepustkę na studia, ale czy nie lepiej byłoby zamiast matury to oceny z końcowego świadectwa i egzamin na wybranych studiach
No wiecie ktoś chce iść na medycynę to musi mieć dobre oceny na świadectwie dostaje przepustkę na takie studia, później pisze egzamin i on decyduje czy student się nadaje na dany dział czy musi zmienić.
Jesy wiele ludzi co napisali dobrze maturę, poszli na wymarzone studia i nie dawali radę to rezygnowali albo zmieniali kierunek.
43 10

pozostało 1000 znaków
mojanazwadodano 35 dni temu
Oceny są wystawiane w każdej szkole na trochę innych zasadach. Każdy nauczyciel inaczej ocenia. Matura jest dla wszystkich taka sama, przez to bardziej obiektywna.
1 odpowiedź
uhuhuhuhdodano 34 dni temu
Matura jest potrzebna. Po pierwsze gwarantuje że ktoś kto ją zdał posiada jakąś tam podstawową wiedzę o świecie. Dodatkowo samo przygotowanie do niej rozwija człowieka. Z jednym się zgodzę, rekrutacja na studia na podsta... rozwiń komentarz
1 odpowiedź
Taktoprawda1111dodano 28 dni temu
Ja na podstawie ocen nie dostał bym się chyba nigdzie. Za to matura najgorszy wynik 89%!!!!! Chodziłem do technikum w którym za to że lizałeś nauczycielom dupy było 5 za to że wyraziłeś swoje zdanie na ten temat m... rozwiń komentarz
1 odpowiedź
Nieznajom1213dodano 28 dni temu
Ja oceny od zawsze srodnie trójki i czwórki im
w 3gim. Pasek. W LO typ od angielskiego tak się na mnie uwzią że przez wszystkie lata ledwo na 2 zdawałam , w 3 klasie chciał mnie nie dopuścić do matury ... rozwiń komentarz
reklamy ukryte
reklamy ukryte
joshuadodano 33 dni temu
Napisz maturę. A nie zastanawiaj się czy ona ma sens. Nie będziesz żałować. I pamiętaj, nie matura jest najważniejsza. Poczytaj o Coco Chanel, Edycie Górniak, Maleńczuku, Henry Fordzie, czy Steve Jobsie.
1 odpowiedź
kurkaNioskadodano 35 dni temu
Powinny być tylko egzaminy na studia. 300zl wpisowego na egzamin przesialoby już tych, którzy idą pisać bo " może się uda".
1 odpowiedź
ProximaDiluculumdodano 33 dni temu
Totalny bezsens
Już teraz w szkołach są łapówki, jakby oceny brali jeszcze przy rekrutacji na medycynę to byłby jeden wielki przekręt

reklamy ukryte

następne wyznanie
nasze nowe forum
Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą.


reklamy ukryte
najlepsze w poczekalni