reklamy ukryte
reklamy ukryte
277 dni temu
Zapewne każdy z Was słyszał o metodzie na wnuczka i okradzionych przez Cyganów staruszkach lub o biednych starszych osobach ponaciąganych na zakup pościeli lub garnków albo po prostu na podpisanie beznadziejnej umowy. Takie numery to nie z moją babcią.

Moja babcia to osiemdziesięcioletnia poczciwa kobieta, która nie dość, że nieufna, to jeszcze podejrzliwa, a przy tym bardzo mądrze podchodzi do tego typu spraw. Od wielu, wielu lat ma jednego operatora telefonicznego oraz dostawcę prądu i gazu. I gdy ktoś dzwoni z ofertą, odkłada słuchawkę. Ma najniższy abonament na czas nieokreślony, więc po co jej umowy (proponowali jej na czas określony za 29 zł przez 3 miesiące, potem znowu 30 - promocja rewelacja).
Gdy jej proponują kredyty, mówi, że jeśli potrzebują, to ona im pożyczy "miłego dnia". Gdy ktoś puka obcy do drzwi z firankami i patelniami, mówi, że posag już ma. Ostatnio gdy przyszedł domokrążca i nieustępliwie chciał pokazać dywany, babcia powiedziała, że zaraz mu sprzeda, ale swoje noże. Sąsiadka to słyszała i zrobił się hit bloku.

Mimo tej hardości postanowiła ostatnio, że potrzebuje mieć telefon komórkowy, bo gdy pójdzie na cmentarz czy na ploteczki lub targ, a coś się stanie, musi mieć z nami kontakt. Udałam się z nią do salonu sieci komórkowej. Babcia twardo, że ma być najtaniej. Po 30 minutach usiłowania namówienia babci na SmartDom, facet słysząc jej stwierdzenie, że na WiFi to ona może co najmniej skarpety powiesić... poddał się.

Żyj babciu 100 lat!
56 1

pozostało 1000 znaków
brokatowyunicorndodano 276 dni temu
KotSalemdodano 273 dni temu
Witaj!

Jeśli chciałbyś/chciałabyś uczyć się w Hogwarcie, znam idealne miejsce dla Ciebie! To witrualna szkoła magii o nazwie Szkoła Magii Salem. Kliknij w link, aby dołączyć do naszej społeczności, poznać nowych... rozwiń komentarz
1 odpowiedź

reklamy ukryte

następne wyznanie
nasze nowe forum
Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą.


reklamy ukryte
najlepsze w poczekalni