reklamy ukryte
reklamy ukryte
Piszę tutaj, bo w sumie nie mam komu o tym powiedzieć. Nawet nie wiem, czy bym potrafiła. Ogólnie to nic po mnie nie widać, więc pozostaję anonimowa. Jest mi ciężko funkcjonować na co dzień.

Coś, co dla was wydaje się proste - wyjście z domu, pójście na zajęcia, dla mnie jest ogromnym wyzwaniem, po którym jestem wykończona. Całą drogę powstrzymuję się przed zwymiotowaniem, drżą mi ręce, pocę się. Gdy dotrę na miejsce, muszę na chwilę gdzieś się schować, by moje ciało zaczęło z powrotem mnie słuchać. Możesz mnie minąć na ulicy, ale tak naprawdę nie widzisz, że coś mi jest. Mogę wyglądać jedynie na zmartwioną.

Próbuję z tym walczyć, jestem świadoma, że jest coś ze mną nie tak, jednak to jest takie uczucie, jakbym walczyła ze swoim ciałem. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, wiem za to, że nie daję sobie rady. Chciałabym iść do psychologa, jednak w naszym kraju jest to spory koszt, albo długie czekanie. Poza tym, nie potrafię powiedzieć lekarzowi pierwszego kontaktu, po co mi wizyta oraz nie potrafię powiedzieć mamie, że potrzebuję pieniędzy na psychologa. Nie chcę dokładać jej zmartwień.

Próbowałam sobie z tym radzić, stosowałam różne techniki, przez jakiś czas było lepiej. Znowu czułam, że żyję i mogę być szczęśliwa. Jednak przy powrocie na studia po wakacjach wszystko wróciło. Jedyne co teraz czuję to rozczarowanie, że nie mogę być normalna. I nadzieję, że kiedyś z tego wyjdę, która powoli gaśnie.
21 0

pozostało 1000 znaków
Drizzoxdodano 122 dni temu
Psychologiem ani lekarzem tu ludzie raczej nie są. Więc zamiast zamartwiać się dokładaniem problemów rusz dupę do specjalisty, bo być może masz problemy z układem nerwowym bądź jakąś odmianą depresji.
1 odpowiedź
Siwuszkadodano 122 dni temu
To typowe objawy dla nerwicy lękowej, jest ona dość upierdliwa. Nie radzę jednak samemu stawiać sobie diagnozy i próbować się wyleczyć, tym powinien zająć się specjalista. Wywiad, dalszą droga postępowania. Warto ... rozwiń komentarz
Siwuszkadodano 122 dni temu
A co do rodziców to postaraj się wyjaśnić że w okresie nadmiernego stresu to może zdarzyć się każdemu i nie ma powodów do strachu. Możesz się też sama zgłosić do psychologa interwencyjnego, który pom... rozwiń komentarz
usualydodano 122 dni temu
Wiem o czym mówisz. Mam bardzo podobnie. Jakby mój organizm się buntował. Znajdź psychiatrę na kasę chorych. Nie potrzeba miec skierowaniaj a on dalej Cię pokieruje czy to do psychologa czy przepisze jakieś... rozwiń komentarz
reklamy ukryte
reklamy ukryte
obiektywdodano 120 dni temu
psycholog i psychiatra, za darmo
Grzesiek2466dodano 121 dni temu
Hej jeśli możesz to napisz do mnie. Miałem prawie takie same objawy co Ty.
niesia12dodano 67 dni temu
Dlugie czekanie? okey z tym sie zgodze,ale zapewne dlugo juz sie z tym borykasz,wiec jakbys na poczatku zapisalabys sie na wizyte to juz bys ja dostala,a noz znalazlo by sie cos wczesniej. Nie wzlekaj ,idz sie zapisz jak... rozwiń komentarz

reklamy ukryte

następne wyznanie
nasze nowe forum
Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą.


reklamy ukryte
najlepsze w poczekalni