reklamy ukryte
reklamy ukryte
Witam. Mam pewien problem. Chodzi o to, że w tym roku poszłam do pierwszej klasy liceum. Wszyscy moi znajomi są zadowoleni z wybranych szkół, nowych kolegów, których poznali. U mnie problem jest inny. Doszłam do klasy bez jakiejkolwiek osoby, którą już znam.

Wszyscy mówią, żeby nie bać się iść do liceum — tam są naprawdę fajni ludzie. U mnie to jest nieprawda. Jestem osobą, która wyciągnie pierwsza rękę do poznania nowej osoby, żeby ona nie czuła się samotna. Ja chodząc do nowej szkoły, nie słyszę cześć, siedzę sama na korytarzach z myślą, że ktoś do mnie coś powie. Jestem osoba dość nieśmiała, ale potrafię zawalczyć o swoje. Ale co innego, gdy widzę grupkę nieznanych mi osób, które rozmawiają tylko ze sobą, bo się znają i nie chcą porozmawiać z kimś nowym. To jest dopiero początek, wiem, ale jest mi przykro, że traktują tylko mnie jak powietrze, bo jestem nowa i to wygląda tak, jakbym ja im coś zrobiła.

Nie mam się z kim trzymać, bo gdy podchodzę o jakiejś osoby i chce z nią porozmawiać, ona mi nie odpowiada, albo sobie idzie dalej. Mam swoich znajomych, ale oni wszyscy poznali nowe osoby i jak będzie więcej nauki, skończy się wspólne wychodzenie. Nie wiem co mam zrobić, by zaczęli się ze mną dogadywać. Wydaję się nudna na początku, ale potem to jest co innego. Nigdy nie miałam trudności w poznaniu nowej osoby, czy to w szkole, czy na obozie. Teraz to jest coś innego.

Doradźcie mi, co mam zrobić, by mnie polubili, bo nie wyobrażam sobie jeździć z nimi na wspólne wycieczki i być sama. Nie ma szans, żeby zaprzyjaźnić się z kimś spoza klasy, bo inni są już zintegrowani, a moja klasa nie do końca. Już naprawdę nie wiem co mam robić...
39 1

pozostało 1000 znaków
VorriorUnknowdodano 330 dni temu
Nic samo nie przyjdzie ;) Zapisz się na jakieś koła zainteresowań, korki, bierz udział w zawodach i poznawaj ludzi. Powodzenia!
Kiliandodano 329 dni temu
Byłem w takiej samej sytuacji, u mnie z czasem samo poszło, wystarczyło kilka szkolnych sytuacji, a potem było już z górki, choć pierwsze miesiące były marne.
bodzio0198dodano 329 dni temu
Uważaj o co prosisz chcesz mieć znajomych w twojej klasie ok ale nie znasz ich nie wiesz jacy są ja na moim przykładzie powiem Ci że naprawdę próbowałem się zintegrować z klasą od samego początku mi nie wychodziło... rozwiń komentarz
Assassin1459dodano 329 dni temu
U mnie tak słabo nie jest ale poza zbiciem rano piony to też nic więcej nie ma. Mogę stanąć przy nich i co najwyżej słuchać o czym gadają
1 odpowiedź
reklamy ukryte
reklamy ukryte
Jane15dodano 329 dni temu
Powodzenia!
Nanabelldodano 329 dni temu
Ja miałam tak, ze do nikogo nie szłam, nie byłam zainteresowana nowymi znajomościami. Należę do samotników, a w szkole średniej ubierałam się dość mrocznie, ponoć straszyłam wyglądem. Ale ludzie z czasem sami zacz... rozwiń komentarz
CypisPrododano 329 dni temu
same
joshuadodano 329 dni temu
Minęło raptem kilka dni. Spokojnie. Na szybko nic nie osiągniesz.
waRZniakdodano 313 dni temu
nie martw się, po kilku tygodniach to się unormuje, ale jestem w podobnej sytuacji

reklamy ukryte

następne wyznanie
nasze nowe forum
Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą.


reklamy ukryte
najlepsze w poczekalni