reklamy ukryte
reklamy ukryte
Miałem 16 lat, kiedy wykryto u mnie białaczkę. Pewnie uznacie - tragedia, co? Powiem tak. Było trudno, w cholerę trudno.
Mój stan był na tyle pogorszony, że zamieszkałem w szpitalu. Może nie marzenie każdego nastolatka, ale szczerze? Pokochałem te wszystkie dzieci, które chorowały i czekały, aż wyjdą stąd i pograją w chowanego.

Mój szpital organizował wolontariat dla gimnazjalistów i licealistów. Na mój oddział przychodziła dziewczyna - Monika. Miała piękne brązowe włosy i zielone oczy. Przychodziła z ukulele i grała jakieś piosenki, słyszałem jak śpiewała dla tych wszystkich dzieci. Czułem się jakbym był częścią tej małej rodzinki.

Któregoś dnia mój stan się na tyle polepszył, że pozwolono mi za dwa dni wyjść ze szpitala. Wrócić do domu. Do prawdziwej rodzinki. Kiedy powiadomiłem Monikę, że za dwa dni wychodzę, jej oczy były szklane i powiedziała:
"Wiesz co? Cholernie wierzę, że wyjdziesz z tej choroby i nie wpadniesz w żadną czarną dziurę. Widzimy się jutro." Pomachała mi i poszła w stronę wyjścia.
I wiecie co?
Widziałem ją następnego dnia.
Ale na noszach. Dowiedziałem się od pielęgniarki, że połknęła garść tabletek. Nie przeżyła nocy.

W tym momencie nie chciałem stamtąd wychodzić. Jej rodzice wyszli zapłakani ze szpitala.
Od tego zdarzenia minęły dwa lata, a ja nadal za nią cholernie tęsknie. Za jej cholernym ukulele.

Moniko, obiecuję, że nie wpadnę w cholerną czarną dziurę, Tęsknię za tobą.
92 3

pozostało 1000 znaków
Terra2dodano 98 dni temu
Teraz się zastanawiam co się działo w jej życiu prywatnym, że aż tak drastyczny krok zrobiła...
nohejjjdodano 98 dni temu
I do autora i do komentujących: To co zrobiła nie zależało od niego i nic nie dało się z tym zrobić, bo tak naprawdę żeby pomóc osobie która ma poważne problemy i się poddaje, trzeba ją albo dobrze znać by ... rozwiń komentarz
Latina777dodano 99 dni temu
Wnioskuje z wyznania, że zrobiła to z powodu tego, że więcej Cię nie zobaczy. Bardzo współczuję ale nie mogliście się wymienić numerami tylko od razu tabletki?
1 odpowiedź
Samotnaja2000dodano 96 dni temu
Strasznie smutne
reklamy ukryte
reklamy ukryte
Elpasiidodano 87 dni temu
współczuję.
Canzasdodano 93 dni temu
Ekhm 16 lat to dalej dziecko ekhm.

reklamy ukryte

następne wyznanie
nasze nowe forum
Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą.


reklamy ukryte
najlepsze w poczekalni