reklamy ukryte
reklamy ukryte
Piszę to, żeby opowiedzieć kobietom, które podejmują takie samo ryzyko jak ja, jakie mogą je czekać konsekwencje. Nie chcę być złym prorokiem, ale pewnie nie tylko mnie spotkał taki los... Zaszłam z mężem w ciążę, planowaliśmy ją i dziecko było wyczekane. Niestety, już na wczesnym jej etapie okazało się, że dziecko będzie skrajnie upośledzone, niesamodzielne, cierpi na poważną chorobę genetyczną. Lekarz powiedział, że możemy je usunąć, ale my uznaliśmy, że może nie, może sobie poradzimy.

A później przyszło otrzeźwienie, ale było już za późno. Nie chcę podawać szczegółów, ale w skrócie - chodzi o to, że aborcja w Polsce jest legalna tylko do pewnego momentu, a dalej to już "zabicie dziecka", choć dla mnie to żadna różnica, dopóki dziecko się faktycznie nie urodzi. I my za późno zorientowaliśmy się, że jednak nie poradzimy sobie psychicznie i emocjonalnie z posiadaniem chorego dziecka. Musieliśmy poszukać aborcji na własną rękę, bo według polskiego prawa przekroczyliśmy czas na zrobienie jej...

O chałupniczym zabiegu nie będę opowiadać, po prostu nie. Nie chcę ułatwiać sytuacji dziewczynom, które, tak jak ja, chcą zrobić aborcję, jednak powinnam była wybrać jakąś klinikę za granicą i dołożyć pieniędzy do tego, żeby zabieg był przeprowadzony profesjonalnie. W wyniku skrobanki stałam się bezpłodna, nigdy nie będę mogła mieć dzieci, ale wolę to, niż kalekę, no dajcie spokój. Jak można skazywać na cierpienie siebie, męża i tę istotę, której życie byłoby pasmem bólu i nieszczęścia?

Ja stałam się bezpłodna, dostałam po zabiegu krwotoku, ale też daruję sobie detale, nieważne. Ważne jest to, że już nigdy nie zajdę w ciążę przez szereg złych decyzji. Gdybyśmy od razu podjęli się aborcji, gdy jeszcze była legalna możliwość... no ale czasu się cofnąć nie da.
56 23

pozostało 1000 znaków
dziura88dodano 121 dni temu
Brawo dla Ciebie, rozsadek przede wszystim. Rowniez nie pozwolilbym na to, aby moje dziecko urodzilo sie niepelnosprawne.
MartynaImieNieznanedodano 116 dni temu
Popieram Cię w 100%. Gdyby jedne z moich dzieci miałoby być niepełnosprawne , wolałabym wziąć aborcję niż patrzeć jak ta biedna istotka cierpi. Jak dobrze , że moje wszystkie dzieci urodziły się zdrowe.
MartynaImieNieznanedodano 116 dni temu
Masz całkowitą rację.
MownaDuszkadodano 121 dni temu
Uważam, że aborcja powinna być całkowicie legalna, ale do 3-4 miesiąca. Jednak to, co zrobiłaś było okrutne, bo to dziecko już czuło. Miało narządy. Zaczynał przypominać człowieka. Nie popieram późnych aborcji.
3 odpowiedzi
reklamy ukryte
reklamy ukryte
Istotadodano 116 dni temu
SOLIDARNOSC! KONSTYTUCJA!
kinia91dodano 113 dni temu
Ja nie urodziłam, ale znam kobiety które urodziły takie dzieci, teraz te dzieci są dorosłe, normalnie funkcjonują i ba mają prace,a nawet prawo jazdy więc wyleczyć się da. Wiadomo długa droga była za nimi ale się ... rozwiń komentarz
1 odpowiedź
Patoldodano 116 dni temu
tobie dziecko potrzebne jak i ,zrobisz mu tylko krzywdę
Patoldodano 116 dni temu
jak kaleka to nie wie co się dzieje . zrob z dziecka dziwke zarobicie !
cokolwiekaaadodano 116 dni temu
Jesteś okrutna i bardzo dobrze się stało ze jesteś już bezpłodna
Podjęłas decyzje żeby urodzić i wychować to dziecko i to co zrobiłaś to zwykle morderstwo
Żyj ze skutkami swoich decyzji
1 odpowiedź
konto usuniętedodano 121 dni temu
To bardzo przejmujące wyznanie o poruszającej sytuacji, ale widzę w nim wyznaniu pewną poważną niespójność: Autorka wskazuje, że "dla niej" dziecko poczęte nie jest jeszcze człowiekiem, a z drugiej stron... rozwiń komentarz
-15
1 odpowiedź

reklamy ukryte

następne wyznanie
nasze nowe forum
Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą.


reklamy ukryte
najlepsze w poczekalni
dziś
Mój ojciec wyznał koledze, że nie chciałby, aby jego córka została prawniczką.
Na pytanie dlaczego, odparł: "Bo... czytaj dalej