reklamy ukryte
reklamy ukryte
Zaczęło się to prawie cztery lata temu. Cholerne spotkanie z nałogiem, a dokładnie hazardem. Początkowo nic nie zwiastowało, że taka przygoda będzie miała poważne konsekwencje, a przynajmniej tak mi się wydawało.

Początkowo zaczęło się bardzo niewinnie, tworzenie zakładów z możliwością wygranych jak najmniejszym kosztem, stawka minimalna 2 zł, niby niedużo na pierwszy rzut oka, natomiast taka stawka kręciła zabawę. Szanse na wygraną były minimalne, aż w pewnym momencie wygrana była na koncie. To rozpędziło machinę chęci coraz to większych wygranych - a więc i stawianiu większych stawek.

Problem tak naprawdę pojawił się od roku, w pracy zacząłem więcej zarabiać, co za tym idzie - miałem większą pulę pieniędzy, którą przeznaczałem na zakłady. Czasami były dni, gdzie potrafiłem wygrać jakąś większą kwotę, natomiast chciwość i uzależnienie od wygranych było większe, więc wygraną przeznaczałem na kolejne zakłady i tak ta machina się napędzała. Zaczęło brakować mi pieniędzy z miesiąca na miesiąc, niekiedy traciłem ponad 70% miesięcznego wynagrodzenia.

Wiedziałem, że problem już jest dosyć poważny, byłem od tego po prostu uzależniony. Zaczęło być to obsesją, cały czas o tym myślałem, nawet nie by cały czas wygrywać, a po prostu grać. Wielokrotnie chciałem porozmawiać o tym z siostrą, bo tylko w niej widziałem możliwość zrozumienia, niestety, ilekroć razy próbowałem, to paraliżował mnie strach i potworny wstyd. Czasami pewnie domyślała się, że być może gram i czasami pytała mnie o to... zawsze kłamałem. Z uwagi na mój charakter, wiedziałem, że pomóc sobie z uzależnieniem mogę tylko wtedy, gdy sam zrozumiem zło, które mnie opanowało i niszczy moje życie.

Pisząc to jestem już po kilku wizytach u psychologa. Zakończyłem pewien etap w swoim życiu – usunąłem i zablokowałem wszystkie konta w zakładach bukmacherskich, które posiadałem – uwolniłem się od tego. Uwierzcie mi na słowo – jestem szczęśliwy. Na pewno przez długi czas będę nerwowy i będę próbował odreagowywać...
48 1

pozostało 1000 znaków
falkondodano 219 dni temu
gratuluję !!! mi niestety się jak narazie nie udało, ale walczę cały czas i mam nadzieję że w końcu mi się uda
gaabi_1906dodano 215 dni temu
Ja nie mialam problemu z hazardem ale bylam uzalezniona od narkotykow. Tez mi sie udalo rzucic i od ponad roku jestem czysta. Gratuluje Ci tego ze sie udalo i oby tak dalej!

reklamy ukryte

następne wyznanie
nasze nowe forum
Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą.


reklamy ukryte
najlepsze w poczekalni
0 dni temu
Kupiłem mojej dziewczynie kolorowanki antystresowe, bo jest nerwusem i pomyślałem, że takie zajęcie ją... czytaj dalej
0 dni temu
Zamieniłem stukilogramową, nieatrakcyjną żonę na taką, która waży 50 kilogramów, tryska energią i jest... czytaj dalej
dziś
Moja mama nigdy nie lubiła zwierząt, w dzieciństwie nie miałam nawet chomika, chociaż bardzo chciałam mieć coś... czytaj dalej
0 dni temu
Strajkujecie? Strajkujcie. Każdy chce zarabiać dużo.
Ale podczas tego strajku pokazaliście, że nauczyciele nie... czytaj dalej
0 dni temu
Moja dziewczyna powiedziała, że Wielkanoc to święto jak każde inne i zażyczyła sobie prezentu od zajączka.... czytaj dalej