reklamy ukryte
reklamy ukryte
Może dla was powód wyda się błahy, ale dla mnie taki nie jest. Chciałam o tym opowiedzieć i może ktoś mnie zrozumie, że nie postąpiłam tak do końca egoistycznie, bo moja rodzina nie może o tym słuchać i jestem wyrzutkiem, nikt nie akceptuje tego, co zrobiłam.

Mam koszmarny zgryz, odkąd pamiętam był źródłem moich problemów, kompleksów, a także bólu - bolała mnie głowa, szczęka, miałam okropne problemy z zębami. Moje leczenie kosztuje kilkanaście tysięcy, bo obejmuje wyrywanie niektórych zębów, przesuwanie, implanty, dłutowanie ósemek a wreszcie kosztowny, specjalistyczny aparat. Odkładałam na to latami, a i tak musiałam wziąć kredyt na część zabiegów. I wtedy zaszłam w ciążę.

Ortodontka powiedziała jasno - trzeba będzie przerwać leczenie, nie mogę mieć prześwietleń w czasie ciąży, a ze względu na skomplikowaną wadę mojej szczęki mam je niemal non-stop, na każdej wizycie coś tam trzeba prześwietlić. Nie planowałam dziecka, to oczywiście wpadka, nie jesteśmy z chłopakiem na nie gotowi. Decyzja o normalnym życiu, bez bólu szczęki, bez wrastania zębów w zatokę, przeważyła. Usunęłam ciążę na wczesnym jej etapie, bo nie mogłabym zarzucić zabiegów wokół zębów.

Wydałam ponad połowę uzbieranej kwoty, z dzieckiem bym nigdy nie nazbierała drugi raz takich pieniędzy, a wszystko by przepadło, trzeba by było robić dużą część zabiegów od nowa. Żyłabym z tymi zębami, cierpiąc, zarówno zdrowotnie, jak i z powodu wyglądu, bo deformuje mi to twarz. Nie mogłam poradzić sobie z myślą, że to nadal będzie się za mną ciągnęło i usunęłam nieplanowaną ciążę.

Jestem serio taka zła? Dla mnie to egoizm podszyty konkretną potrzebą, nie do końca wynikający z kaprysu "bo nie".
138 42

pozostało 1000 znaków
SfenconcyStrupdodano 439 dni temu
Ja poniekąd rozumiem, bo podejrzewam, że w największym stopniu działanie wynika z mocno zakorzenionego w Tobie kompleksu, z którym od bardzo dawna chciałaś walczyć.
Wraz z tą inną decyzją musiałabyś zrezygnowa... rozwiń komentarz
SkrytaWCieniudodano 439 dni temu
iiiii czekamy na komentarze kato-nazi, że już do spowiedzi nie pójdziesz, komunii nie przyjmiesz i nie zapłacisz kartą w biedronce. Moim zdaniem nic w tym złego, że chcesz walczyć o swoje zdrowie i urodę.
3 odpowiedzi
sweet12345dodano 433 dni temu
Popieram twoją decyzję. Sama mówisz, że ani ty ani twój chłopak nie jesteście jeszcze gotowi na dziecko. Przyjdzie jeszcze na to czas, o ile w ogóle będziesz chciała je mieć. Skoro twój proble... rozwiń komentarz
nieznajomaznajoma5dodano 432 dni temu
Całkowicie cie popieram. Moim zdanirm nic w tym złego
reklamy ukryte
reklamy ukryte
superludzdodano 432 dni temu
Ja raczej rozumiem. Może to jest trochę egoistyczne ale walczysz z tym zgryzem na pewno długo i długo zbierasz na dentystę. A wszystko zostawić na koszt nie planowabego dziecka na które nie jest się gotowe to troc... rozwiń komentarz
jiisbcdodano 384 dni temu
Nazywajmy rzeczy po imieniu: zabiłaś własne dziecko.
Ania13587dodano 427 dni temu
Nie, bo tak ja uważam. I taka jest prawda.
Butterfly8607dodano 432 dni temu
Z jednej strony potrafie Cie zrozumieć, ale z drugiej strony zal mi tej malej istotki. Nie masz wyrzutów sumienia? Nie zastanawiasz sie jakie to dziecko mogłoby być i nie myslisz ze mogłabys byc naprawde szczęśliw... rozwiń komentarz
Ania13587dodano 431 dni temu
No wlasnie... empatia do ludzi funkcjonujących i żyjących... zapłodniona komórka jajowa juz żyje. To, ze nie wyglada jak człowiek, nie ma wykształconych narządów itp nie znaczy, ze nie żyje.
1 odpowiedź
doloreskadodano 433 dni temu
Nie chce Cię oceniać ale wpadka w XXI wieku, i to w przypadku kiedy wiedziałaś, że nie powinnaś w tym czasie zajść w ciążę. Z drugiej strony czekałaś tyle lat to 9 miesięcy może udałoby się wytrzymać. Wydaję mi się, że s... rozwiń komentarz
-12
1 odpowiedź
XYZ2000dodano 433 dni temu
Spoko ale z aborcja powinna iść też bezpłodność, aborcja to koniec z dzieciakami.
-13
asia1992dodano 433 dni temu
Ale bzdura. Nosilam aparat 2 lata. Mialam dosc powazna wade zgryzu. Miałam usuwane 4 zeby i mnostwo przeswietlen. Gdy kobieta jest w ciazy zaklada sie jej specjalna oslone na brzuch i nie zagraza to nikomu. Nawet jesli t... rozwiń komentarz
-14
2 odpowiedzi
Ania13587dodano 433 dni temu
Jak czytam niektóre z komentarzy to trochę dziwnie sie czuje.
Dajmy przykład-„Dziewczyna ma przynajmniej komfort psychiczny, że zrobiła cos dla siebie. Na dziecko przyjdzie czas ;)”
Jak dla mnie... rozwiń komentarz
-15
2 odpowiedzi
Panzyciaismiercidodano 439 dni temu
prezerwatywy mowi ci to cos?
-21
2 odpowiedzi

reklamy ukryte

następne wyznanie
nasze nowe forum
Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą.


reklamy ukryte
najlepsze w poczekalni