reklamy ukryte
reklamy ukryte
Mam 20 lat. Dzisiaj wracałam metrem z pracy. Dosiadła się do mnie starsza pani, 60-parę lat. Nic nie mówiła do czasu aż zobaczyła, że rozglądam się naokoło (patrzyłam, czy nie ominęłam centrum, zaczytałam się). Powiedziała, że powinnam się cieplej ubrać, bo się trzęsę, a ja na to z uśmiechem, że mi ciepło (miałam na sobie czarną bluzę i czarne, normalnej długości szorty).

Ona odpowiedziała, że pewnie "trzęsę się, bo mam robaki". WTF? No ale nic, to starsza pani, po prostu uśmiechnęłam się i wróciłam do swoich spraw. A ona dalej, że "prowokuję facetów". Ja zapytałam zdziwiona, do czego prowokuję. Pani na to, że do gwałtu. Że będzie nieszczęście. Ja na to wkurzona na maksa, że moje ciało to nie jest jakiś zakazany owoc, czy grzech i że ludzie to nie zwierzęta, a ja nie jestem przedmiotem. Że bardzo chętnie zadzwonię na policję na takiego zboka, który spróbowałby mnie tknąć.

A ona na to, że wtedy będzie za późno. Byłam wkurzona i miałam łzy w oczach (zawsze chce mi się płakać, gdy jestem bardzo zła), więc wstałam i odeszłam, a Pani dalej kręciła głową. Nie wytrzymałam, podeszłam do niej i powiedziałam na odchodne: "Wie pani co, często ofiary gwałtu są tak ubrane jak pani (okuta od stóp do głów), więc niech pani lepiej uważa." I wysiadłam. Nie wiem, czy mnie zrozumiecie, czy nie, ale uważam, że mam prawo nosić szorty i nie bać się, że ktoś mnie skrzywdzi.

Nie bać się ubierać się jak chcę (naprawdę miałam zakryte wszystko co trzeba). Że nie muszę wstydzić się być kobietą i bać się w związku z tym. Proszę, zrozumcie, że gwałtu nie należy usprawiedliwiać ani obwiniać jego ofiar, bo często ofiary gwałtu są ubrane zupełnie skromnie i normalnie, dużo skromniej niż ja byłam ubrana.
182 10

pozostało 1000 znaków
nie_doskonaladodano 113 dni temu
masz racje
osoby ktore zostaly zgwałcone sa zazwyczja normalnymi osobami ktore sie porzadnie ubierają tzn. nie chodza w bluzkach z wielkim dekoltem, w spodenkach które nie zakrywają tyłka
Julia_12345dodano 112 dni temu
Jestem przykładem tego, że można miec zakryte to co trzeba a i tak zostać skrzywdzoną.. :(
Pierniczkedodano 112 dni temu
Ale jej dowaliłaś. Pewnie przez resztę drogi również się rozglądała ze strachu... albo z ochotą.
paintedmindqqqqdodano 112 dni temu
Zgadzam się
reklamy ukryte
reklamy ukryte
Paula2002dodano 111 dni temu
Żyjemy w świecie, gdzie ludzie nie są zwierzętami, nie jesteśmy dzicy, nie zapominajmy o tym. Drapieżnik atakuje ofiarę. JESTEŚMY LUDŹMI
1 odpowiedź
slodka_mietowkadodano 108 dni temu
Mój brat ostatnio opierdzielil mnie z góry na dół że kupiłam za krótkie szorty (były normalnej długości) no i pytam się go jakie są jego zdaniem dobre. Na to on mi wyskakuje że przynajmniej 5-... rozwiń komentarz
stachudodano 108 dni temu
a już myślałem, że w dalszej części będzie, że jakiś oblech zaciągnął cię w krzaki
yatagarododano 108 dni temu
i dlatego nie przyjmujemy imigrantów
3 odpowiedzi
TeenSpiritdodano 112 dni temu
Spora część gwałtów wynika z braku instynktu samozachowawczego oraz głupoty. Ostatnia sytuacja z 14latkami tylko to potwierdza. Oczywiście nie bronię gwałcicieli, żeby mi zaraz ktoś tego nie zarzucił.
-15
1 odpowiedź
MusztardaWolejudodano 112 dni temu
Liczyłem na szczegóły, meh.
-28
2 odpowiedzi

reklamy ukryte

następne wyznanie
nasze nowe forum
Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą.


reklamy ukryte
najlepsze w poczekalni
dziś
Pragnę ogłosić całemu światu, że to JESZCZE NIE KONIEC!

A rakowi i śmierci z kosą powiedzieć - walcie się... czytaj dalej
dziś
Może to was będzie bawić, ale wierzę w prawdziwą miłość. Moją dziewczynę poznałem w 2 klasie gimnazjum,... czytaj dalej
dziś
Piłam koktajl proteinowy, który pomaga mi po siłowni i przylazła do mnie moja 14-letnia siostra, żebym dała jej... czytaj dalej
0 dni temu
Moja teściowa zaprosiła nas na obiad i powiedziała, że przyszykowała coś wspaniałego, specjalnie dla... czytaj dalej
0 dni temu
Uwielbiam sprzątać nago i koniecznie przy muzyce. Mogłoby się palić, walić, byłby atak zombie - nie... czytaj dalej