reklamy ukryte
reklamy ukryte
Moje życie jest koszmarne i mój problem zjada mnie dosłownie od środka. Opowiem wam, jak zniszczyłam sobie życie szeregiem błędnych decyzji i może ktoś z was powie coś, co mi poprawi trochę humor. Skończyłam studia, już przy składaniu papierów popełniłam błąd, bo wybrałam idiotyczny, bezsensowny kierunek, czyli pracę socjalną. Nie wiem, co mnie podkusiło, ale nie dostałam się na swoje wymarzone, więc złożyłam na takie coś, żeby mieć legitymację. Miałam zrezygnować, ale jakoś zostałam.

W moim mieście nie ma za dużo pracy w czymś sensownym, co mogłoby mnie interesować, jestem typową humanistką. Po tych głupich studiach mogłam mieć do wyboru albo jakiś ośrodek pomocy, gdzie myłabym dupy bezdomnym, albo równie "ciekawą" pracę. Naprawdę, po tych kilku latach nie mam pojęcia, po co to zrobiłam, ale takie mam wykształcenie i innego już mieć nie będę, bo nie mam na to czasu, chęci ani pieniędzy.

Mogłam mieć do wyboru albo beznadziejną pracę za grosze w swoim mieście, albo podnosić kwalifikacje, albo wyjechać za granicę za w miarę godziwe pieniądze. Tylko że tam też się nie nadawałam do czegokolwiek innego, niż wykonuję. I tak oto pracuję w Anglii w domu opieki dla "starszych ludzi", chociaż ja nie umiem już tak o nich myśleć. Nienawidzę tej pracy. Banda niewdzięcznych staruchów. To wam się tylko wydaje, że to miłe dziaduszki opowiadające o wojnie, tymczasem zachowują się gorzej jak szympansy w zoo. Po prostu dramat. Wiem, część z nich ma demencję, wiadomo, szacunek do starszych ludzi. Powtarzałam to sobie za każdym razem, kiedy zostałam umazana gównem przez któregoś z pensjonariuszy. Niektórzy robią to ze złośliwości.

Mówią do mnie po angielsku: "posprzątaj, polska świnio" i śmieją się, że muszę znowu im zmieniać pieluchę. Rozumiecie to?

Tak, mam oczywiście przyjemnych pensjonariuszy, czasami udaje mi się mieć lepszy dzień, ale generalnie 90% roku spędzam wściekając się na te dziady. Marzę, żeby wszyscy już poumierali, żeby nikt nie musiał się nimi opiekować, bo...
130 14

pozostało 1000 znaków
IvanHeardodano 494 dni temu
Rozplanuj sobie ile musisz oszczędzić, by wrócić do kraju. Zdaj maturę z wyższymi wynikami, znajdź sobie pokój z innymi osobami i idz na studia(ewentualnie jakaś praca na pół etatu jakbyś zdecydowała... rozwiń komentarz
1 odpowiedź
SfenconcyStrupdodano 492 dni temu
Z tego co wiem to w Anglii w wielu miejscach traktują polaków jak ludzi najgorszego sortu, więc to nie jest problem jedynie miejsca w którym pracujesz. Zepnij się w sobie, ogarnij ten hajs skoro już po nieg... rozwiń komentarz
Pierniczkedodano 491 dni temu
Podziwiam za cierpliwość. Niektórym nie dano jej tyle żeby wytrzymali np. umazanie gównem. Ja odrazu dałbym w japę, dlatego nie nadaję się do takiej pracy. Życzę szybkiego powrotu i spokoju.
bububudodano 493 dni temu
a co jest twoim marzeniem? Wylej z siebie jesteś tu anonimowa, może coś ci poradzimy.
reklamy ukryte
reklamy ukryte
Mycha1dodano 491 dni temu
W Anglii możesz wykonywać wiele innych prac. Dlaczego się męczysz? Dla kasy? Nie do końca rozumiem. Czasem lepiej pracować za mniejsze pieniądze niż za kilka funtów więcej wykonywać znienawidzony zawód.
Magik123dodano 487 dni temu
Zmień pracę i skończ pierdolic...
moniu123dodano 488 dni temu
jesteś anonimowa możesz powiedziec wszystko co cie dręczy. a po drugie myśl też że oni i tak umrą
sweet12345dodano 488 dni temu
Nie będę oceniała twoich wyborów. ale za wszystkie czyny dostajemy określoną nagrodę lub karę. Sama swoje określiłaś jako błędne, więc teraz za nie płacisz.
Jednak mam dla ciebie dobrą wiadomość bo na wieki sk... rozwiń komentarz
AbiHehedodano 487 dni temu
Jeżeli jakiś dziad jeszcze raz tak powie, to odpowiedz po angielsku "w takim razie poczeka Pan ze zmianą pieluchy"
Karo463dodano 493 dni temu
Mam nadzieję, że Ci się ułoży. Może zrób sobie jakieś kwalifikacje w Anglii, na pewno chętniej Cię przyjmą do innej pracy po tamtejszej szkole albo kursie :)
olcinkadodano 491 dni temu
Trzymam kciuki. Będzie dobrze... Może w okolocy sa jaies inne prace?
nieznajomapdodano 488 dni temu
I znów zmiana tytułu wyznania..
1 odpowiedź
Ana1153dodano 487 dni temu
Ja czasami wyjeżdżam do Niemiec aby dorobić sobie do studiów. Pracuję w tedy przy opiece nad osobami starszymi. Nie są to długie wyjazdy. Max 2 mc. Kiedy mam chwile załamania i denerwuję się na dziadków wyo... rozwiń komentarz
Margoladodano 487 dni temu
Droga Anonimwo!
Mam 22 lata skonczylam prace socjalna i uwazam, ze nie jest to zly kierunek ba na inny nawet bym nie poszla. Pracuje w DPS w Polsce i nie jest tak jak to opisujesz. Trzeba bylo szukac w innym miescie ... rozwiń komentarz
Katla1dodano 487 dni temu
Oczywiscie z tym ksoedzem to zart!
Katla1dodano 487 dni temu
A ja chce byc ksiedzem jak moj tatuś Xd ;)
olekjurk1dodano 485 dni temu
jak kuba bogu tak bog kubie
konto usuniętedodano 493 dni temu
polacy kurwy

reklamy ukryte

następne wyznanie
nasze nowe forum
Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą.


reklamy ukryte
najlepsze w poczekalni