reklamy ukryte
reklamy ukryte
1385 dni temu
Dokładnie 2 tygodnie przed moimi 10. urodzinami zmarła moja mama. Mama odeszła po długiej walce z rakiem. Ogromny cios dla takiego smarka, co patrzył przez 3 lata, jak mama powoli umiera.

Grunt pod nogami mi się zapadł, zamknąłem się w sobie, byłem agresywny w stosunku do innych dzieci, wystarczyło wspomnieć o mamie, a byłem gotów skatować. Dodam, że nigdy nie miałem ojca, zostawił nas jak miałem 2 lata, a co się dalej z nim stało, nigdy mnie nie obchodziło. Wychowywała mnie babcia, która mieszkała z nami i jej partner. Przez kolejne półtora roku, próbowałem się otrząsnąć. Kochałem mamę ponad wszystko, była najwspanialszą kobietą. Pisząc ten tekst, to anonimowe wyznanie, łzy napływają mi same do oczu, nigdy sobie z tym nie poradziłem i nie poradzę. Dzieci na mnie inaczej patrzyły, śmiały się, bo byłem w rodzinie zastępczej (babcia przejęła prawa do opieki).

Niecałe 3 lata później zmarł partner mojej babci - również na raka. Choroba zjadła go w kilka miesięcy, koszmarny widok sparaliżowanej, bezwładnej osoby, która nauczyła Cię wszystkiego w twoim dotychczasowym życiu. Jazdy na rowerze, na nartach, kultury, szacunku do innych, tego jak traktować kobiety, łowienia ryb. Tata - to najlepsze określenie, dla kogoś kto traktował mnie, jak własnego syna, mimo iż był partnerem babci, kto kochał mnie najbardziej na świecie i zabiłby, jakby działa mi się krzywda. Odszedł, kolejny pogrzeb, kolejna ogromna dziura w sercu.

Załamałem się, nie chciałem chodzić do szkoły, wychodzić z pokoju, wizyta na cmentarzu to była dla mnie kara. Chciałem mieć dziadka obok siebie, a nie w miejscu, gdzie nawet nie mogę usłyszeć jego głosu.

Nie wiem kiedy, nie wiem w jaki sposób, zapomniałem o tym wszystkim. Na chwilę, na moment. Wyuczyłem się dobrego zawodu, wyszedłem na prostą. Wtedy pojawił się mój ojciec. Dałem mu szansę - jedną, drugą, piątą, wszystkie s... zepsuł. Narobił długów i problemów, zmarł w 2013 roku.

W zeszłym roku moja babcia zachorowała na raka, skończyła chemie, naświetlania....
224 1

pozostało 1000 znaków
drzwi67dodano 1384 dni temu
Bardzo Ci współczuję, ale pamiętaj, że zawsze po burzy wychodzi słońce ;) Życze zdrowia dla babci i szczęścia!
potterheadkadodano 1384 dni temu
Brak mi słów gdy to czytam to poprostu łzy mi do oczu napłyneły.... Podziwiam... i szacunek.... A i zdrowia dla Babci :)
Aga_eldodano 1384 dni temu
dobrze ze sobie poradziles i mam nadzieje ze babcia bedzie zdrowa
Shulpdodano 1384 dni temu
Bardzo wspolczuje, ale widze, ze jestes bardzo silny. Nie poddawaj sie, swiat potrzebuje takich ludzi jak Ty. Trzymaj sie! Pieknie napisales na koncu :)
reklamy ukryte
reklamy ukryte
Mała2345dodano 1383 dni temu
Można odejść na zawsze, by stale być blisko;) Rozumiem cię. Mój dziadziuś odszedł 5 miesięcy temu na zawał. Strasznie to przeżyłam. Był pozytywną osobą. Kochalam i nadal go kocham. To on zaszczepił we mnie pasję c... rozwiń komentarz
MusicLifeForeverdodano 1383 dni temu
Płacze cudowne wyznanie, jesteś bardzo silny trzymaj się mam nadzieję że wszystko będzie dobrze ;)
xoZosiaxododano 1383 dni temu
Życzę, żeby twoja babcia pokonała chorobę. W końcu ma dla kogo walczyć ☺
makreladodano 1383 dni temu
Oho, mam bardzo podobne życie do Ciebie, z tą różnicą, że zamiast babci, która zmarła wczesniej, zostałem z siostrą, ja miałem 13 lat, ona 23. Dekadę później ja zachorowałem i prawie mi się umarło dz... rozwiń komentarz
Art93dodano 1382 dni temu
Nielicho masz w życiu przewalone, ja zawsze znałem życie od dobrej strony a śmierć bliskich traktowałem jako coś naturalnego, zwyczajną kolej rzeczy. Czasami się zastanawiam czemu jednym przed stopami układa się brukowan... rozwiń komentarz
sarxovxdodano 1383 dni temu
Płakałam jak to czytałam. Bardzo wzruszająca historia ale pamiętaj nadzieja umiera ostatnia :)) kocham cie za to że jeszcze jest w tobie :)) pamiętaj nie poddawaj się ! Mam nadzieje że twoja babcia pokona chorobę i bedzi... rozwiń komentarz
krolowazlax33333dodano 1383 dni temu
Ogromne współczucia :( Widać że dobry i silny z Ciebie chłopak.
KidaPL3dodano 1378 dni temu
przezylem to samo , mama odeszla jak mialem 12 lat i zachowywalem sie tak jak Ty do tej pory przez 4 lata sie nie ogarnalem
Julishadodano 1377 dni temu
Zdrowia dla babci! Trzymaj się. Zaslugujesz na miłość, znajdz dziewczynę, ktora zrozumie twoj problem i pomoze Ci w trudnej sytuacji, pocieszy kiedy bedziesz smutny.
MissIDontCaredodano 1376 dni temu
Strasznie ci współczuje. Mój dziadek zmarł jakieś 2 lata temu, ciągle się nie pozbierałam. Cmentarz to miejsce które znienawidziłam
ziomaldodano 1381 dni temu
moje wyznanie nigdy nie pojawilo sie na rej slabej apce
OliraptorPLdodano 1381 dni temu
Łzy mi podeszły do oczu, strasznie współczuję
1 odpowiedź
to_nie_jadodano 1383 dni temu
podziwiam cie. swietnie sobie radzisz z trudnosciami i pieknie piszesz o zyciu. jestes dobrym motywatorem. pozdrawiam
Mountydodano 1381 dni temu
Wspaniały z Ciebie człowiek. Wiele przeszedłeś, ale nie podajesz się i ze wszystkim dajesz sobie radę. Powinieneś być wzorem dla wielu z nas. Życzę zdrowia Twojej babci, na pewno wygra z chorobą ;)
dorvcziidodano 1067 dni temu
mi tydzień pzed moimi urodzinami (13 ) zmarł jedyny dziadek ciezko mi jest do dzisiaj
Serduszko123dodano 1383 dni temu

reklamy ukryte

następne wyznanie
nasze nowe forum
Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą.


reklamy ukryte
najlepsze w poczekalni