Witaj na forum wyznajemy.pl

Witaj na forum Wyznajemy. Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą. Witamy!

Wiara

niepewna3 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 1
Kciuki w górę: 8
Kciuki w dół: 7
8 7
Dodano: 21.01.2017 21:32
Wiem że wiara na Wyznajemy to dość drażliwy temat ale zaryzykuję...

Skoro Bóg niby wszystkich kocha to czemu nie wszyscy idą do nieba?

Jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć?

Ostatnio edytowano: 21.01.2017 21:33

reklamy ukryte
reklamy ukryte
Kam_Kam Wróżbita Maciej
Postów na forum: 3
Kciuki w górę: 0
Kciuki w dół: 7
0 7
Dodano: 21.01.2017 21:40
Mnie ostanio nurtują podobne pytania ale najtrudniejsze z nich brzmi: "Sokro w niebie są anioły i Bóg stworzył je po to aby z nim były na zawsze i chce aby ludzie po śmierci też byli z nim na zawsze to po co stwarzał ludzi?"
BleBleBlaBla Wróżbita Maciej
Postów na forum: 8
Kciuki w górę: 12
Kciuki w dół: 13
1 10
Dodano: 23.01.2017 00:46
Bo poprzez złe uczynki przechodzimy na stronę szatana, więc po śmierci trafiamy do jego królestwa.
Cynicznie Wróżbita Maciej
Postów na forum: 2
Kciuki w górę: 11
Kciuki w dół: 2
11 2
Dodano: 25.01.2017 11:59
to sa dosc niewinne pytania. pytaniem druzgocacym Biblie bedzie fakt ze bog jest wszechmogoca i wszystko wiedzaca istota a jednak szatan podkusil go by wystawil hioba na probe. po co? wszak bog widzi przyszlosc? jezeli bog moze zniszczyc szatana dlaczego tego nie zrobi? to jakas gra? dlaczego bog stworzyl czlowieka? z pychy, nudow czy samotnosci? ludzkosc istnieje od ponad 100 000 lat, to potwierdzone, a jednak przypmnialo sie bogu o tym jakies gora 10 000 lat temu? jest pelno religi ludzie walcza o to kto ma racje a On patrzy? wszystko dzieje sie z bozym planem, tak ta nienawisc, zlo, cierpienie i upokorzenie sa jego czescia. kim jest bog? rajcuje go to? odpowiedz jest jedna. bog istnieje w kulturze i jest jej wytworem i zmienia rzeczywistosc tamze - w bibli. koniec i kropka z mojej strony

Ostatnio edytowano: 06.02.2017 11:41

anonimowy3 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 19
Kciuki w górę: 12
Kciuki w dół: 18
5 5
Dodano: 19.03.2017 09:41
Pan Bóg kocha nas wszystkich tak samo ale nie tyle samo. Gdybyscie zblizyli sie do Pana Boga poszukali go w modlitwie i piśmie to doswiadczyliscie by tak wielkiej milosci,czulosci i zrozumienia,ze to nie pojete wtedy byscie chcieli zawsze byc kili Panu Bogu bo na swoj rozum pronowaliscie by zrozumiec jak On was kocha.
To prawda,ze Pan Bog ma przygotowany dla nas plan/drogę ale to my decydujemy swoja wolnoscia czy chcemy jego milosci czy chcemy go jako ojca czy nie jesli pozwolimy Mu sie zblizyc to pokaze nam rozne drogi,ktore pozwola nam dojsc do niego
czy bedziemy zbawieni to zalezy od nas.Szatan sie smieje z nas gdyz on sam wie ze Pan Bog istnieje a my noe wierzymy.
czlowiek jest ponad aniolem.Aniol ro sluga Bozy ktory ma ducha.
Czlowiek zas ma ducha i cialo i jestesmy stworzeni na obraz i podobienstwo Boze.Jestesmy do Pana Boga podobni we wszystkim oprocz grzechu.
chodź nie zawsze jest dobrze Pan jest przy nas ale to od nas zalezy czy pozwolimy Mu aby nam pomogl.
Slonce wschodzi dla sprawiedliwych i nie sprawiedliwych i to takze ikazuje jego milosc .
św siostra Faustyna mowila,ze gdybyśmy wiedzieli jak Pan Bog nas kocha to bysmy nie czynili tyle zla pieklo,czyściec.Niebo istnieje i biafa tym ktorzy nie wierza.
Koniec jest juz bliski i nawrocmy sie.
dziekujmy,cierpiacym,ze dzieki nim mamy jeszcze czas gdyz to w duzej mierze dzieki ich cierpieniom Pan Bog daje nam czas
Konto usunięte
7 4
Dodano: 18.06.2017 23:51
Wpis usunięty
Asiiia Wróżbita Maciej
Kciuki w górę: 4
Kciuki w dół: 3
4 3
Dodano: 30.06.2017 23:12
Czytałam ostatnio bardzo mądrą rzecz.
Ogólnie chodziło o to, że jest sala, a w niej studenci.
Wykladowca ateista pyta sie jedengo ze studentow (Wierzącego)
Czemu skoro Bóg tu jest to jest zło.
On coś tam mówi, ciężko mu jest sie wytlumaczyc, więc pyta sie nastepnego, on tez nie wie.
Nagle jeden ze studentów pyta się wykladowcy czy jest cos takiego jak zimno, wykladowca odpowiada "Tak".
Srudent mowi: "Jest Slabe cieplo, cieplo, super cieplo, mega cieplo ultra cieplo itd, ale nie ma zimna, kiedy temperatura wynosi (Jest to cos z nauką i temperaturą cos ze tam najnizsza jest czy cos wiem ze wyjasnienie super, ale z humana jestem) wtedy jest to brak ciepla, a nie zimno." Podaje jeszcze kilka przykładów opartych na tej samej tezie, a następnie mówi: "Nie ma więc czegoś takiego jak zlo jest tylko brak Boga w ludzkim sercu."
I nie, nie jest to kolejna anegdotka, jest to realna sytuacja, ktorej swiadkiem byl bodajze Alber Einstain.
xmagdusiax Wróżbita Maciej
Postów na forum: 4
Kciuki w górę: 6
Kciuki w dół: 3
4 2
Dodano: 23.07.2017 12:59
i tu ja jako ateistka wbijam i czytam MOIM zdaniem głupoty xd
Darciamarcia Wróżbita Maciej
Postów na forum: 4
0 0
Dodano: 04.08.2017 23:11
hej
MojaaJulcq Wróżbita Maciej
Postów na forum: 20
Kciuki w górę: 10

Pisze z: Londyn
1 0
Dodano: 22.10.2017 07:28
xmagdusiax nie jestes sama xd Tez jestem ateistka pomimo, ze mam wierzaca rodzine
wezpentadron Wróżbita Maciej
Postów na forum: 14
Kciuki w górę: 3
Kciuki w dół: 1
3 0
Dodano: 23.10.2017 14:03
a kto stworzyl boga?
Czlowiekkmina Wróżbita Maciej
0 2
Dodano: 27.10.2017 15:57
Grzechy człowieka są jak ścięte drzewo, lekko sie ścina, a gdy zaczna się je znosić na gromatke, to robi się ciężej, lecz sie je znosi.
Tak jak grzech, który jest zapominany, a następnie przepalany, jak drewno i błądzący w naszej duszy, aż doznamy łaski Pana.
Jeśli w to wierzycie co o tym sądzicie?
kolega1 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 122
Kciuki w górę: 28
Kciuki w dół: 16

4 1
Dodano: 28.12.2017 18:59
Katolicy chodzą do kościoła co tydzień a nie wiedzą nic o Bogu zapytałem się ostatnio kiedy urodził się Jezus 25 grudnia... Tylko że to nie prawda tak przyjął tylko kościół a kiedy on się urodził nie wiadomo ze względu na durzom liczbę zmian kalendarzy itp jedna księga podaję że w listopadzie ale na prawdę nie wiadomo a w tym wszystkim najgorsze jest to że ci którzy się urodzą nie mają żadnego wyboru wiary bo decydują rodzice dla mnie to jest zmuszanie to wiary żeby i tak później ją odrzucić bo tak naprawdę co ona daje jesteśmy jacyś lepsi jak po stoimy godzinę w kościele można być katolikiem który wie wszystko o Bogu i przyjmuje jego nauki a można nie być nim wcale i też żyć dobrze...

Ostatnio edytowano: 28.12.2017 19:03

HeyThere Wróżbita Maciej
Kciuki w górę: 2
2 2
Dodano: 05.01.2018 22:40
Uwaga, uwaga. Na scenę wkracza chrześcijanka, więc proszę osoby, które nie chcą czytać tych jakże zatrważających bzdur, o pominięcie mojego postu. Dziękuję. Na początku chciałabym stwierdzić, iż w naszym świecie (t.j na Ziemi) dzieją się pewne niezrozumiałe zjawiska, które zostały udokumentowane i zbadane na
wszelakie sposoby przez ateistów, wierzących i niepewnych swojej wiary. Brak rozkładu wzrok, kawałek mięśnia sercowego na opłatku, opętania, astygmaty, uzdrowienia, nawiedzone domy (naciągane, no ale), fakt, iż po śmierci nasze ciało jest lżejsze o kilka gramów i jest to przysłowiowa dusza, grupowe objawienia, zgodność trzech "pisarzy" Biblii, przeciwstawność religii (Koran i Biblia). Są rzeczy, które pomija się, osnuwając je mgiełką tajemnicy. Dla niektórych i tak to będą herezje, ale nikt nie jest taki sam i każdy ma swoją opinię. Naukowcy dochodzą do wniosku, że coś musiało stworzyć Wszechświat, Świat, dlaczego jest tak a nie inaczej. Teoretycznie, lepiej jest wierzyć, bo nie można mieć nigdy stuprocentowej pewności o istnieniu lub nieistnieniu Boga. Jak wierzysz to nic nie tracisz - jeśli po śmierci nic nie ma, no cóż. Jeśli jesteś Ateistą, a po śmierci jednak jest "kontynuacja", to stracisz. Zróbmy tak: zamiast kłócić się o sprawy duchowe, porozmawiajmy o tych przyziemnych. Co jedliście dzisiaj na śniadanie?

Ostatnio edytowano: 05.01.2018 22:47

kolega1 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 122
Kciuki w górę: 28
Kciuki w dół: 16

0 1
Dodano: 05.01.2018 23:44
Dobre
«
1
Tylko zalogowani użytkownicy moga wypowiadać się na forum. Zaloguj się aby odpowiedzieć.

Statystyki forum

Użytkownicy obecni na forum w ciągu ostatnich 15 minut: 0

Wszystkich aktywnych użytkowników forum: 130 052