Witaj na forum wyznajemy.pl

Witaj na forum Wyznajemy. Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą. Witamy!

Takie tam na wsi

Slivek123 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 7
Kciuki w górę: 0
Kciuki w dół: 0
0 0
Dodano: 24.06.2019 18:30
Cześć jestem Sylwek jestem ze wsi, jakoś 4 lata temu (mam 16) zostałem poproszony przez wujka żeby zabronować łąkę ciągnikiem. Wszystko ładnie pięknie problem był taki, że traktor nie miał hamulców, a mieszkam na dość pagórkowatym terenie. Więc po skończeniu roboty wjeżdzając na podwórko mam do pokonania średniej wielkości górkę na niej muszę zawrócić i zatrzymać maszynę, jako że ta nie miała hamulców robiłem to naciskając sprzęgło i ciągnąć do siebie pedał gazu wtedy ciągnik gaśnie, lecz tego razu nie zatrzymał się i zjechał z tej góry. Próbowałem ratować sytuację wbiciem biegu (przez to traktor by odpalił), lecz w rosyjskich maszynach nie jest to takie proste (zwłaszcza jeśli się ma 2 wajchy zmiany biegów i trzeba pompować paliwo przed uruchomieniem).
Od tego czasu wsiadam w ten ciągnik tylko na prostych polach, bo po prostu się boję, gdy kończę robotę zostawiam go na polu i gdy wujek wraca z pracy robi resztę.
Ma to być przestroga dla użytkowników traktorów bez hamulców. Pozdrawiam
reklamy ukryte
reklamy ukryte
uhuhuhuh Wróżbita Maciej
Postów na forum: 115
Kciuki w górę: 111
Kciuki w dół: 43

0 0
Dodano: 24.06.2019 21:56
Coś kręcisz. Na początek piszesz
jako że ta nie miała hamulców robiłem to naciskając sprzęgło i ciągnąć do siebie pedał gazu wtedy ciągnik gaśnie, lecz tego razu nie zatrzymał się i zjechał z tej góry.
Skoro miał się zatrzymać to po co naciskałeś sprzęgło?
Próbowałem ratować sytuację wbiciem biegu (przez to traktor by odpalił), lecz w rosyjskich maszynach nie jest to takie proste (zwłaszcza jeśli się ma 2 wajchy zmiany biegów i trzeba pompować paliwo przed uruchomieniem). znowu kłamiesz. co ma pompowanie paliwa do włożenia biegu? Jedna wajcha odpowiada tylko za kierunek jazdy przód-tył, więc gdzie problem?
Od tego czasu wsiadam w ten ciągnik tylko na prostych polach, bo po prostu się boję, gdy kończę robotę zostawiam go na polu i gdy wujek wraca z pracy robi resztę.

Żadna to przestroga, hamulce służą tylko do ostatniego etapu zatrzymywania się czy utrzymania maszyny żeby się nie cofała np ruszając pod górkę. Dobierając odpowiedni bieg do nachylenia pola, każdy średnio ogarnięty operator takiej maszyny da sobie radę....
Z kobietą jak z samochodem, im niższy przebieg tym lepszy.
Nelly_Styles94 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 181
Kciuki w górę: 42
Kciuki w dół: 95

Pisze z: chujnia
0 1
Dodano: 24.06.2019 23:51
Nie mam traktora
sad bitch
Slivek123 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 7
Kciuki w górę: 0
Kciuki w dół: 0
0 0
Dodano: 26.06.2019 14:17
Coś kręcisz. Na początek piszesz
jako że ta nie miała hamulców robiłem to naciskając sprzęgło i ciągnąć do siebie pedał gazu wtedy ciągnik gaśnie, lecz tego razu nie zatrzymał się i zjechał z tej góry.
Skoro miał się zatrzymać to po co naciskałeś sprzęgło?
Próbowałem ratować sytuację wbiciem biegu (przez to traktor by odpalił), lecz w rosyjskich maszynach nie jest to takie proste (zwłaszcza jeśli się ma 2 wajchy zmiany biegów i trzeba pompować paliwo przed uruchomieniem). znowu kłamiesz. co ma pompowanie paliwa do włożenia biegu? Jedna wajcha odpowiada tylko za kierunek jazdy przód-tył, więc gdzie problem?
Żadna to przestroga, hamulce służą tylko do ostatniego etapu zatrzymywania się czy utrzymania maszyny żeby się nie cofała np ruszając pod górkę. Dobierając odpowiedni bieg do nachylenia pola, każdy średnio ogarnięty operator takiej maszyny da sobie radę....

Na początku sprzęgło naciskam żeby pojazd zwolnił i odciągam gaz żeby zgasić silnik.
Po 2 ten traktor jest tak nie zadbany i dlatego trzeba podpompować paliwo przed uruchomieniem, zresztą silnik był ciepły co jest kolejnym utrudnieniem.
Po 3 nie wbije biegu, gdy sprzęgło jest wciśnięte do 3/4, wtedy musiałem zaprzeć się czegoś aby wbić bieg, skrzynia też jest już na wyczerpaniu.
Widocznie nie dla wszystkich jest to przestroga.
uhuhuhuh Wróżbita Maciej
Postów na forum: 115
Kciuki w górę: 111
Kciuki w dół: 43

0 0
Dodano: 26.06.2019 18:29
Na początku sprzęgło naciskam żeby pojazd zwolnił i odciągam gaz żeby zgasić silnik.
piszesz o zatrzymaniu, wiec zapytam raz jeszcze, po co naciskać sprzegło?
Po 2 ten traktor jest tak nie zadbany i dlatego trzeba podpompować paliwo przed uruchomieniem, zresztą silnik był ciepły co jest kolejnym utrudnieniem.
co ma piernik do wiatraka? po co paliwo skoro ma sie ZATRZYMAĆ a nie jechać?
Po 3 nie wbije biegu, gdy sprzęgło jest wciśnięte do 3/4, wtedy musiałem zaprzeć się czegoś aby wbić bieg, skrzynia też jest już na wyczerpaniu.
Wiec trzeba było je wcisnąć najpierw.
Widocznie nie dla wszystkich jest to przestroga.
nie przestroga tylko bajki kogoś kto coś tam kiedyś widział ale nie bardzo wie co sie z czym je.

Ostatnio edytowano: 26.06.2019 18:30

Z kobietą jak z samochodem, im niższy przebieg tym lepszy.
Tylko zalogowani użytkownicy moga wypowiadać się na forum. Zaloguj się aby odpowiedzieć.

Statystyki forum

Użytkownicy obecni na forum w ciągu ostatnich 15 minut: 1

Wszystkich aktywnych użytkowników forum: 125 642