Witaj na forum wyznajemy.pl

Witaj na forum Wyznajemy. Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą. Witamy!

Rodzina zastępcza

Haslo Wróżbita Maciej
Postów na forum: 12
Kciuki w górę: 1
Kciuki w dół: 0

0 0
Dodano: 25.02.2017 11:59
Cześć. Mam 14 lat i mieszkam w małej wsi. Marzeniem mojej mamy jest założenie rodziny zastępczej. Na początku nawet się cieszyłam, ale później pojawiło się wiele wątpliwości.

Jeśli ktoś z was miał do czynienia z rodziną zastępczą i wie coś na ten temat, bardzo proszę o kontakt. To dla mnie bardzo ważne.
"Trudno zaplanować coś na przyszłość, kiedy przyszłość okazuje się inna niż zaplanowałeś"
reklamy ukryte
reklamy ukryte
Konto usunięte
2 0
Dodano: 25.02.2017 13:31
Nie miałam do czynienia z rodziną zastępczą. Ale znam osobę która miała.
Czemu masz wątpliwości? Obawiasz się , że Twoja mama / rodzice zapomną o Tobie zajmując się nowym członkiem rodziny? Rozumiem Twoje zachowanie.
Ale powinnaś mieć do tego bardziej pozytywne nastawienie , przecież bedziesz mieć rodzeństwo. A po drugie to dobry uczynek pomożecie komuś . :) Jak będziesz chciała pogadać napisz prywatną wiadomość .
Konto usunięte
1 0
Dodano: 25.02.2017 19:19
no tak hehe DOBRY UCZYNEK
rodzina zastepcza to powazna sprawa i nie mozna czegos takiego w ten sposob argumentowac

takie cos powinno byc dla malzenstw, ktore NIE MAJA SWOICH DZIECI
Wypowiadalem sie w twoim poprzednim watku dwa miesiace temu, teraz mam troszke inne zdanie, no i tez wszystkiego nie powiedzialem, wiec oto jestem :3 ;*

rodzice powinni pomyslec o tobie i o siostrze, zamiast pieprzyc EE DZIELMY SIE SZCZESCIEMXD kpiny
sprowadzi to na wasza rodzine tylko problemy. a raczej na ciebie i siostre, bo to was trzeba jeszcze wychowac, a nie obce dzieci, ktore i tak nie zawitaja u was na stale
zuzi23 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 6
0 0
Dodano: 26.02.2017 21:16
Nieznajomy typ : Dla małżeństw które nie maja swoich dzieci ?!! Czy ty wiesz co piszesz ?? To ze chca adoptować dziecko to tylko świadczy o ich dobrym sercu , ale są przypadki gdzie pray nie mogą miec dzieci albo kobieta urodziła i po tym nie może miec dzieci a pragnie dwójki i ona w takiej sytuacji będzie szczęśliwa , mąż bo zona szczęśliwa , dziecko szczęśliwe bo będzie miec rodzeństwo i nowy członek rodziny bo będzie miał rodzinę której nie miał , oczywiście dziecko mogło być zabrane przez opiekę społeczna , rodzice zginęli w wypadku albo go po prostu nie chcieli .
Harley Wróżbita Maciej
Postów na forum: 632
Kciuki w górę: 197
Kciuki w dół: 29

0 0
Dodano: 27.02.2017 06:44
albo kobieta urodziła i po tym nie może miec dzieci a pragnie dwójki i ona w takiej sytuacji będzie szczęśliwa , mąż bo zona szczęśliwa , dziecko szczęśliwe bo będzie miec rodzeństwo
A co jeśli mąż nie chce już drugiego dziecka ? Ma je mieć tylko dlatego żeby żona była szczesliwsza ?
"So what if i'm crazy?? The best people are!"
Harley Quinn.
Konto usunięte
0 0
Dodano: 27.02.2017 08:37
Nieznajomy typ : Dla małżeństw które nie maja swoich dzieci ?!! Czy ty wiesz co piszesz ?? To ze chca adoptować dziecko
Przestałem czytać. Tu nie mowa o adopcji pysiaczku
Haslo Wróżbita Maciej
Postów na forum: 12

0 0
Dodano: 27.02.2017 15:21
Rodzina zastępcza to nie adopcja. Adoptując dziecko zatrzymujesz je na zawsze, natomiast w rodzinie zastępczej dzieci pojawiają się i odchodzą. Do jednego domu można przyjąć maksymalnie 3, podczas gdy ich rodzice nie mają warunków lub źle się dzieje w domu , ale nie zrzekają się praw rodzicielskich. Normalnie dostajesz wypłatę. To jest praca tylko musisz poświęcić jej więcej czasu
"Trudno zaplanować coś na przyszłość, kiedy przyszłość okazuje się inna niż zaplanowałeś"
Tylko zalogowani użytkownicy moga wypowiadać się na forum. Zaloguj się aby odpowiedzieć.

Statystyki forum

Użytkownicy obecni na forum w ciągu ostatnich 15 minut: 2

Wszystkich aktywnych użytkowników forum: 127 873