Witaj na forum wyznajemy.pl

Witaj na forum Wyznajemy. Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą. Witamy!

Przyłapałam syna na seksie! Co robić?

Cezar Wróżbita Maciej
Postów na forum: 9
Kciuki w górę: 0
Kciuki w dół: 3
0 4
Dodano: 15.09.2016 00:18
A ja szczerze w to wątpię... Na mnie by to na pewno nie podzialalo. Od wolontariatu w domu dziecka miałoby mu odechciec się seksu?? Z Obawy przed ciążą?? Jest antykoncepcja przecież...

Uwież mi takie sytuacje działają na miękką psychikę 16 latka, plus odpowiednie podejście i szantaż emocjonalny (i nie tylko) dają efekty. Jestem psychologiem i wiem coś o tym. Na Ciebie by to nie podziałało, bo poniekąd masz już jak mniemam, ukształtowaną psychikę oraz możliwe, że masz pewną stabilność (masz pieniądze, prace) więc masz ten komfort, że na dziecko możesz sobie pozwolić. A antykoncepcja nigdy nie jest 100% i nawet tabletki zawodzą. Z takimi problemami jak Pani Leonida spotykam się bardzo często, coraz częściej. To co się powtarza we wszystkich przypadkach to właśnie liberalne podejście do tematu seksu. Dziwie się, że przy takiej postawie, jaką prezentują tu pewne osoby, mogą mówić o odpowiedzialności.
Harley Wróżbita Maciej
Postów na forum: 632
Kciuki w górę: 197
Kciuki w dół: 29

2 0
Dodano: 15.09.2016 00:21
Nie mam pracy ani pieniędzy. I w żadnym stopniu by to nie podzialalo. Nawet jak miałabym cofnąć się o kilka lat to i tak by nie podzialalo. Wątpię ze na kokolwiek.
Edit :
odpowiednie podejście i szantaż emocjonalny
Jestem psychologiem i wiem coś o tym
Fajnie ze "psycholog" poleca szantaż emocjonalny...

Ostatnio edytowano: 15.09.2016 00:23

"So what if i'm crazy?? The best people are!"
Harley Quinn.
Cezar Wróżbita Maciej
1 4
Dodano: 15.09.2016 00:51
Nie mam pracy ani pieniędzy
Nie pisałem, że "masz na pewno pracę" tylko "możliwe że masz pracę". Twoja postawa i wypowiedzi mogą mieć inne podłożę.

Wątpię ze na kokolwiek.
Na córkę jednego z moich pacjentów podziałało - wystarczało, że powiedział: "Zabije się z rozpaczy jeżeli będziesz się z min spotykała". Kochała ojca, zostawiła chłopaka. Teraz, wg relacji ojca, cały czas siedzi w domu.
Na syna innego z moich pacjentów również podziałało - wystarczyło, że powiedział: "Wyp***dalaj z domu"

Po pierwsze: Jestem jednym z tych "niedobrych" katoli, którzy uważają, że 6 przykazanie jest nadal aktualne, więc...
Po drugie: Liczy się efektywność. Klient do mnie nie przyjdzie po raz kolejny jeżeli nie będę efektywny w rozwiązywaniu jego problemów.

Ja rozumiem, że dla wielu ludzi o liberalno-lewicowych poglądach jedynym rozwiązaniem jest wpajanie tego samego poglądu ludziom o nieliberalno-lewicowych poglądach. Ale tak się nie da. Psycholog ma rozwiązać problem pacjenta, szczególnie ten co nie ma kontraktu z NFZ. Jeżeli pacjent ma problem z uprawiającym seks nastolatkiem, to trzeba go rozwiązać tak jak pacjent sobie tego życzy. Poza tym współżycie w młodym wieku (np. 16 lat) jest bardzo złe dla nierozwiniętej i nieukształtowanej psychiki młodego człowieka.

Ostatnio edytowano: 15.09.2016 00:54

Reptylianka Wróżbita Maciej
Postów na forum: 118
Kciuki w górę: 12

Pisze z: zadupia na krańcu Galaktyki
1 0
Dodano: 15.09.2016 07:38
Nie mam pracy ani pieniędzy
Nie pisałem, że "masz na pewno pracę" tylko "możliwe że masz pracę". Twoja postawa i wypowiedzi mogą mieć inne podłożę.

Wątpię ze na kokolwiek.
Na córkę jednego z moich pacjentów podziałało - wystarczało, że powiedział: "Zabije się z rozpaczy jeżeli będziesz się z min spotykała". Kochała ojca, zostawiła chłopaka. Teraz, wg relacji ojca, cały czas siedzi w domu.
Na syna innego z moich pacjentów również podziałało - wystarczyło, że powiedział: "Wyp***dalaj z domu"

Po pierwsze: Jestem jednym z tych "niedobrych" katoli, którzy uważają, że 6 przykazanie jest nadal aktualne, więc...
Po drugie: Liczy się efektywność. Klient do mnie nie przyjdzie po raz kolejny jeżeli nie będę efektywny w rozwiązywaniu jego problemów.

Ja rozumiem, że dla wielu ludzi o liberalno-lewicowych poglądach jedynym rozwiązaniem jest wpajanie tego samego poglądu ludziom o nieliberalno-lewicowych poglądach. Ale tak się nie da. Psycholog ma rozwiązać problem pacjenta, szczególnie ten co nie ma kontraktu z NFZ. Jeżeli pacjent ma problem z uprawiającym seks nastolatkiem, to trzeba go rozwiązać tak jak pacjent sobie tego życzy. Poza tym współżycie w młodym wieku (np. 16 lat) jest bardzo złe dla nierozwiniętej i nieukształtowanej psychiki młodego człowieka.

To, że podziałało, to nie znaczy, że nie miało skutków ubocznych. Pomyśl, co czuł nastolatek, gdy rodzic wyjechał do niego z takim tekstem? Napisałeś, że według relacji ojca dziewczyna cały czas siedzi w domu. A zapytałeś, czy jest szczęśliwa? Psycholog powinien przede wszystkim pomagać ludziom odnaleźć szczęście!

O nie, nieeee. Nie wtrącajmy tu spraw, czy ktoś popiera prawicę czy lewicę. Psycholog powinien w przypadku pacjenta pozostać neutralny i nie narzucać mu swoich poglądów. Dopiero jeśli pacjent powie wyraźnie, że coś się nie zgadza z jego światopoglądem, wówczas należy to przedyskutować, jednak psycholog wciąż powinien zostać bezstronny!
Nie bądź rasistą! Nienawidź wszystkich!
franca05 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 10
Kciuki w górę: 1
Kciuki w dół: 0

2 0
Dodano: 15.09.2016 08:42
Znalazł Pan rozwiązanie dla rodziców a nie rodziny i zapewne tym dziecia wyrządził Pan ogromną krzywdę a co tam przynajmniej przyjdą do Pana się leczyć. A wracając do wolontariatu w domu dziecka też taki odbywałam i właśnie po nim obudził się we mnie instynkt macierzyński a miałam wtedy dopiero 15 lat. To co podziałaolo na jedną osobę na drugą nie musi a Pan skoro jest Pan psychologiem powinien wiedzieć że terapie powinno dobierać się indywidualnie do danej osoby a nie wszystkim dawać to samo.
Konto usunięte
1 4
Dodano: 15.09.2016 08:59
"Wyp***dalaj z domu"
Tzw. stara szkoła, jeszcze na kolana i pasem przez dupę xD . Gówniarz bez rodziców nic nie zrobi, więc po słowach zacytowanych wyżej od razu zacznie grać według zasad ustalonych rzecz jasna przez rodziców (z jakimś tam udziałem syna oczywiście). To ostre podejście, ale skuteczne. Też od czasu do czasu jestem zwolennikiem tego typu działań. Tą całą pseudo dobrocią nie zawsze da się cokolwiek osiągnąć.
Harley Wróżbita Maciej
Postów na forum: 632
Kciuki w górę: 197
Kciuki w dół: 29

2 0
Dodano: 15.09.2016 09:35
Jeżeli pacjent ma problem z uprawiającym seks nastolatkiem, to trzeba go rozwiązać tak jak pacjent sobie tego życzy.
Od kiedy ktoś mówi psychologowi jak ma pracować i rozwiązywać problemy?? Mam rozumieć ze przychodzą do Ciebie rodzice z dziećmi i mówią MA BYĆ TO TAK I TAK. Nie ważne czy to jest dobre czy nie?
co z Ciebie za psycholog ze w taki sposób wykonujesz swoją pracę??
HAJS SIĘ ZGADZA. Czyż nie?
"So what if i'm crazy?? The best people are!"
Harley Quinn.
franca05 Wróżbita Maciej

0 0
Dodano: 15.09.2016 09:40
Ehh nie ma to jak okazać "dziecku" wsparcie i zrozumienie w jednym z cięższych okresów w jego życiu. Takie postepowanie na pewno zwiększy jego poczucie bezpieczeństwa i zaufania. Nie jestem zwolennikiem wychowania bezstresowego czasami klaps jest wręcz wskazany Ale wyrzucenie z domu ?? Prosze was czego ma to co nauczyć? Jedyne co to przekona się, że budynek w którym sypia to nie jego dom ... bo nie jest tam mile widziany. Domyślam się że większość osób które tu jest i jest zbliżone do niego wiekiem gdyby takie coś usłyszał od swoich rodziców to wzięło by torbę spakowalo się i poszło chociażby pod most niż czuć się cały czas niechcianą osoba dla osób które kochalo
Ardhara Wróżbita Maciej
Postów na forum: 2
3 1
Dodano: 15.09.2016 12:44
16 lat to wiek wchodzenia w strefę seksualną a rolą rodziców jest dziecku wytłumaczyć co i jak. Przykre jest to, że twój syn nie ma do ciebie zaufania i nie chce przedstawić ci dziewczyny, z którą zdecydował się współżyć. Postępuj tak dalej a żonę poznasz na ślubie ( o ile w ogóle zostaniesz zaproszona).
Dzieciak dorasta a ty robisz aferę zamiast wesprzeć, sensownie pogadać co z czym i jakie są skutki... gratuluje moherstwa level ekspert.
Cezar Wróżbita Maciej
1 2
Dodano: 15.09.2016 13:07
Uwielbiam dyskutować w internecie ze specjalistami we wszystkich dziedzinach <3
Różnica pomiędzy mną a Wami jest taka, że ja opieram swoje wywody na praktyce i wiedzy. Natomiast Wy jedynie kreujecie swoje opinie.
Nie zdradzę swojego warsztatu, taka praca.
Przychodzi rodzic z problemem, więc pomagam mu go rozwiązać w taki sposób jaki chce. Nie będę zmuszał go do akceptacji, jeżeli nie chce akceptować. Zazwyczaj jest tak, że tylko rodzic/rodzice są zainteresowani taką terapią/pomocą, ponieważ ich dzieci uważają, że wiedzą jak żyć i nikt nie ma prawa się wtrącać w ich życie oraz mówić co mają robić. Skutki często są bardzo negatywne.
Pracując na uczelni prowadziłem badania, przede wszystkim na studentach. Wyniki są bardzo interesujące i wskazują pewien trend, który w tym wątku widać. Nie będę wniosków z tych wyników tu przytaczał bo i tak macie ukształtowany pogląd na sytuacje i jesteście zamknięci na dyskusje.
Ta pani ma słuszne obawy. Współżycie młodego człowieka, który nie ma jeszcze ukształtowanej psychiki może skończyć się pewnego typu "odchyleniami od normy". Pani Leokadia, pomimo że nie ma specjalistycznej wiedzy instynktownie przeczuwa, że coś jest nie tak. Ona zna lepiej swojego syna niż Wy. Młodzież teraz jest konformistyczna, zadufana w sobie, pyszna i Wasze posty mnie specjalnie nie dziwią. Często myślicie, że wiecie czego chcecie ale w rzeczywistości jest inaczej. Dużo młodych osób przychodzi do mnie i zazwyczaj sami znajdą receptę na swoje problemy, kwitując - "jaki ja byłem/am głupi/a. mogłem posłuchać mamy/taty". Jako osoby zainteresowane nie dostrzegamy wszystkich wątków swojego postępowania, a komu innemu jak nie rodzicom zależy na szczęściu swoich dzieci? Swoją drogą to dziwie się jej, że jako dojrzała kobieta szuka tu pomocy, pomocy wśród małolatów.

P.S. Tak sobie przypomniałem. Czytacie pewnie te wyznania o zdradach, też niektóre z nich czytałem. Niektórzy z Was uważają je za fejk. Niekoniecznie tak musi być w rzeczywistości. Podobne historie słyszałem u siebie w gabinecie. Częstym powodem takich zaburzeń są właśnie zbyt wczesne inicjacje seksualne przy niedostatecznie rozwiniętej psychice. Teraz takie przejaskrawienie: Czy wiecie jaki wpływ na umysł dziecka i jego dalszy rozwój mają zachowania typowe dla pedofilii? Dla pieniaczy: to nie jest porównanie do powyższej historii.
PrawdziwyPolak Wróżbita Maciej
Postów na forum: 4
1 0
Dodano: 15.09.2016 13:12
I mniej więcej z takich ludzi później rodzą się Brajany i kolejne Dżesiki, pobierające co miesiąc +500. Czasami pomyślcie zanim coś napiszecie. Albo pomyślcie jak macie 16 lat i idziecie z pierwszą lepszą osobą do łóżka.
Ku*wa mać za przeproszeniem, bo już nie wytrzymam! Ja swój pierwszy raz miałam w wieku 17 lat, czy to oznacza że się puściłam z pierwszym lepszym? Teraz mam 23, do tej pory miałam trzech partnerów (zarówno w życiu jak i w łóżku) i dopiero teraz zostałam matką bo mam łeb na karku. Mój synek kończy dziś miesiąc a ma na imię właśnie BRAJAN i błagam, od*ebcie się w końcu od tego imienia bo rzygać się chce! :/
:D Dała dziecku na imię Brajan :D czemy go tak skrzywdziłaś? I Twój post jest dokładną odpowiedzią na to dlaczego nie powinno się uprawiać seksu w tak młodym wieku, w twoim wypadku nawet w wieku 22 lat :D
Konto usunięte
0 0
Dodano: 15.09.2016 13:20
I mniej więcej z takich ludzi później rodzą się Brajany i kolejne Dżesiki, pobierające co miesiąc +500. Czasami pomyślcie zanim coś napiszecie. Albo pomyślcie jak macie 16 lat i idziecie z pierwszą lepszą osobą do łóżka.
Ku*wa mać za przeproszeniem, bo już nie wytrzymam! Ja swój pierwszy raz miałam w wieku 17 lat, czy to oznacza że się puściłam z pierwszym lepszym? Teraz mam 23, do tej pory miałam trzech partnerów (zarówno w życiu jak i w łóżku) i dopiero teraz zostałam matką bo mam łeb na karku. Mój synek kończy dziś miesiąc a ma na imię właśnie BRAJAN i błagam, od*ebcie się w końcu od tego imienia bo rzygać się chce! :/ :D Dała dziecku na imię Brajan :D czemy go tak skrzywdziłaś? I Twój post jest dokładną odpowiedzią na to dlaczego nie powinno się uprawiać seksu w tak młodym wieku, w twoim wypadku nawet w wieku 22 lat :D

Zastanawiam się, czy to nie troll, ale jeśli nie, to trafiła w sedno. ;)
franca05 Wróżbita Maciej

1 0
Dodano: 15.09.2016 13:22
Tak tak tylko Pan jest tu specjalista od rozwiązywania problemów innych i tylko Pan posiadł te tajemna wiedzę. Dzieci jak najbardziej szukają pomocy u SPECJALISTÓW a czytając Pana wypowiedzi i zalecenia proszę nie dziwić się ze młode osoby do Pana nie przychodzą bo ja będąc na ich miejscu po rozmowie z panem pewnie zalamalabym się jeszcze bardziej. Radzę poszerzyć swoje horyzonty i bazować na troszkę innych grupach społecznych niż studenci...
Cezar Wróżbita Maciej
0 0
Dodano: 15.09.2016 13:23
Nie ważne czy to jest dobre czy nie?
Myślałem, że nigdy nie znajdę osoby, która będzie wiedziała co jest dobre a co jest złe. Proszę powiedz mi co jest dobre a co złe?

co z Ciebie za psycholog ze w taki sposób wykonujesz swoją pracę??
Zależy jaką miarą się mierzy. Jeżeli grafikiem, to wynika na to, że dobrze mnie oceniają. Mnie i moją pracę.
Konto usunięte
0 0
Dodano: 15.09.2016 13:26
Ehh nie ma to jak okazać "dziecku" wsparcie i zrozumienie w jednym z cięższych okresów w jego życiu.
W takim razie proponuję, aby jego matka go instruowała przy seksie, a ojciec się zmieniał z nim, gdy ten się zmęczy.
Jakie wsparcie? W czym? Trudny okres znaczy, że musi się ukrywać przed rodzicami?
Tylko zalogowani użytkownicy moga wypowiadać się na forum. Zaloguj się aby odpowiedzieć.

Statystyki forum

Użytkownicy obecni na forum w ciągu ostatnich 15 minut: 0

Wszystkich aktywnych użytkowników forum: 127 892