Witaj na forum wyznajemy.pl

Witaj na forum Wyznajemy. Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą. Witamy!

Przyłapałam syna na seksie! Co robić?

Leonida Wróżbita Maciej
Postów na forum: 9
Kciuki w górę: 3
Kciuki w dół: 12
2 10
Dodano: 12.09.2016 21:33

Witajcie forumowicze.

Mam syna, który w sierpniu skończył 16 lat. Bardzo dobrze się uczy i nie mam z nim większych problemów. Właściwie nigdy nie miałam. Niestety, okazało się, że sporo przede mną ukrywa. Kilka dni temu przyłapałam go w łóżku z jakąś dziewczyną. Nie porozmawiałam z nim, nie wiem co robić, jak z nim na ten temat zacząć rozmawiać? Co mi doradzicie?
reklamy ukryte
reklamy ukryte
Harley Wróżbita Maciej
Postów na forum: 632
Kciuki w górę: 197
Kciuki w dół: 29

3 1
Dodano: 12.09.2016 21:46
A co to za dziewczyna?? Jest z nią w związku czy to przypadkowa laska??
"So what if i'm crazy?? The best people are!"
Harley Quinn.
Leonida Wróżbita Maciej
3 14
Dodano: 12.09.2016 23:22
Widziałam ją z nim kilka razy, ale co z tego? w tym wieku przecież to nawet gdyby była jego dziewczyną, to nie powinno się zdarzyć! Nie wiem co robić.
Zoey Wróżbita Maciej
Postów na forum: 246
Kciuki w górę: 86
Kciuki w dół: 16

14 1
Dodano: 12.09.2016 23:23
Zacznij od upewnienia się, że wie co to antykoncepcja. Bez zbędnych moralizatorskich gadek.
,,Możliwe że ten wariat jest tutaj ostatnim normalnym człowiekiem"
Harley Wróżbita Maciej

9 0
Dodano: 12.09.2016 23:41
Zacznij od upewnienia się, że wie co to antykoncepcja. Bez zbędnych moralizatorskich gadek.
Dokładnie. Upewnij się ze się zabezpieczają bez suszenia mu głowy.
Widziałam ją z nim kilka razy, ale co z tego? w tym wieku przecież to nawet gdyby była jego dziewczyną, to nie powinno się zdarzyć! Nie wiem co robić.
A to z tego że chyba lepiej żeby uprawiał seks z dziewczyną z która jest w związku niz żeby już w tak młodym wieku zaliczal wszystkie po kolei.
Harley Quinn.
Konto usunięte
6 0
Dodano: 13.09.2016 08:22
"A to z tego że chyba lepiej żeby uprawiał seks z dziewczyną z która jest w związku niz żeby już w tak młodym wieku zaliczal wszystkie po kolei."
Otóż to.
"Zacznij od upewnienia się, że wie co to antykoncepcja. Bez zbędnych moralizatorskich gadek."
I to również.

Powinnaś się zastanowić, co Ci tak naprawdę przeszkadza. To, że uprawia seks w tak młodym wieku, czy ryzyko zrobienia dzieciaka, którego on nie wychowa, bo jest za młody? A może to i to. Zabronienie raczej nic nie da, ale jak powiesz, że to on będzie musiał wziąć odpowiedzialność za ewentualną ciążę partnerki i mu nie pomożesz, to na pewno się zastanowi. Wiem, że to dość ostre słowa, ale w inny sposób raczej nie dotrzesz do niego, przynajmniej teraz nic takiego nie przychodzi mi do głowy. Ewentualnie możesz odciąć dziewczynę od niego, ale jeśli jest "gimnazjalnym playboyem", to znajdzie sobie inną.
Harley Wróżbita Maciej

6 0
Dodano: 13.09.2016 10:32
Ewentualnie możesz odciąć dziewczynę od niego, ale jeśli jest "gimnazjalnym playboyem", to znajdzie sobie inną.
Nie znamy całej sytuacji ale jeżeli jest to dziewczyna która kocha i są w szczęśliwym związku to chyba trochę szkoda ich rozdzielac?
Harley Quinn.
Leonida Wróżbita Maciej
1 11
Dodano: 13.09.2016 11:05
Nie znamy całej sytuacji ale jeżeli jest to dziewczyna która kocha i są w szczęśliwym związku to chyba trochę szkoda ich rozdzielac?

Ale w jakim szczęśliwym związku? mają ledwo 16 lat, syn dwa lata temu przestał się bawić zabawkami, a teraz zastaję go w łóżku z dziewczyną. A o co się martwię? o wszystko. To są jeszcze dzieci! Podchodzicie do tego zbyt łagodnie.
Harley Wróżbita Maciej

10 0
Dodano: 13.09.2016 11:11
Ja poznałam mojego obecnego partnera mając 15 lat i jestem z nim do tej pory a 5 lat już będzie. Da radę w młodym wieku stworzyć szczęśliwy trwały związek. A z tym dzieckiem to nie przesadzasz trochę?? Owszem dorosły nie jest ale dzieckiem też nie. Jeśli będziesz na sile mu wpajac ze jest dzieckiem on będzie Ci po złości starał udowodnić ze tak nie jest. Kto wie może specjalnie dał się przylapac?

Ostatnio edytowano: 13.09.2016 11:12

Harley Quinn.
Zoey Wróżbita Maciej
Postów na forum: 246
Kciuki w górę: 86
Kciuki w dół: 16

11 0
Dodano: 13.09.2016 11:14
Ale w jakim szczęśliwym związku? mają ledwo 16 lat, syn dwa lata temu przestał się bawić zabawkami, a teraz zastaję go w łóżku z dziewczyną. A o co się martwię? o wszystko. To są jeszcze dzieci! Podchodzicie do tego zbyt łagodnie.

To jakich odpowiedzi się spodziewałaś? Że każemy ci na niego nakrzyczeć, dziewczynę zwyzywać od kurew, nastraszyć sądem bożym i niemoralnością takiego czynu oraz zabronić się im spotykać?
Otóż w tym wieku ludzie zaczynają uprawiać seks. Po kryjomu, bez wiedzy rodziców. Skoro raz już zaczęli to będą to kontynuować bez twojego pozwolenia. Zakazy będą tylko chwilową przeszkodą bo napaleni nastolatkowie są skłonni do wielu kłamstw byle tylko się razem spotkać. Dlatego nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Teraz co ci zostaje to przeprowadzić poważną rozmowę na temat antykoncepcji i ewentualnej ciąży.
,,Możliwe że ten wariat jest tutaj ostatnim normalnym człowiekiem"
monika8822 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 677
Kciuki w górę: 290
Kciuki w dół: 116

Pisze z: Gdańsk
12 0
Dodano: 13.09.2016 11:27
Jakie dzieci...., kobito Twój syn ma 16 lat, on jest już praktycznie dorosły, mój kuzyn już w wieku 16 lat pracował, chodził do szkoły i umawiał się z dziewczyną, jedyny problem jaki ja tu widzę, to, to, że TY jesteś NADOPIEKUŃCZA, Twój syn nie jest już żadnym dzieckiem, jest jak już młodzieżą, czyli młodym dorosłym, młodym, ale DOROSŁYM, jak będziesz tak traktować syna, to zniszczysz mu i sobie życie...., bądź matką, przyjaciółką, koleżanką, a nie uzurpatorką, która wychowuje syna na maminsynka, potem my kobiety mamy z takimi problemy, a oni mają problemy, bo żadna się z takim na stałe nie zwiąże :P
,,Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, bo choć wiedza wskazuje na to co jest, to wyobraźnia wskazuje na to co będzie" Albert Einstein
Leonida Wróżbita Maciej
3 8
Dodano: 13.09.2016 12:04
Jakie dzieci...., kobito Twój syn ma 16 lat, on jest już praktycznie dorosły, mój kuzyn już w wieku 16 lat pracował, chodził do szkoły i umawiał się z dziewczyną, jedyny problem jaki ja tu widzę, to, to, że TY jesteś NADOPIEKUŃCZA, Twój syn nie jest już żadnym dzieckiem, jest jak już młodzieżą, czyli młodym dorosłym, młodym, ale DOROSŁYM, jak będziesz tak traktować syna, to zniszczysz mu i sobie życie...., bądź matką, przyjaciółką, koleżanką, a nie uzurpatorką, która wychowuje syna na maminsynka, potem my kobiety mamy z takimi problemy, a oni mają problemy, bo żadna się z takim na stałe nie zwiąże :P

16 lat i dorosłość? błagam cię, bo zaraz zacznę myśleć, że jesteś podobnym dzieckiem jak on. Sporo jest dzieci, które myślą, że są dorosłymi, a później z tych dzieci tworzą się kolejne małe dzieci, czego następstwem jest wychowywanie dzieci przez dzieci, a docelowo przez ich rodziców.

Chłopak w wieku 16 lat nie jest dorosły, ani psychicznie ani fizycznie, jedyne co ma to burzę hormonów, które kierują jego poczynaniami. A czy jestem nadopiekuńcza? Nie, nie jestem, jestem za to rozsądna i chcę, aby zgasić problem w zarodku.
Harley Wróżbita Maciej

7 1
Dodano: 13.09.2016 12:13
Sporo jest dzieci, które myślą, że są dorosłymi, a później z tych dzieci tworzą się kolejne małe dzieci, czego następstwem jest wychowywanie dzieci przez dzieci, a docelowo przez ich rodziców.
To jest wina rodziców. Zamiast porozmawiać o antykoncepcji,upewnić się czy ich dzieci się zabezpieczają wola jak Ty nazwać ich niedojrzalymi dziećmi . A potem robią swoim rodzicom na złość bo na sile starają się udowodnić im że sa dorośli.
jestem za to rozsądna i chcę, aby zgasić problem w zarodku.
To co napisałaś w ogóle nie jest rozsądne. Zgasić problem w zarodku? A co Ty niby chcesz zrobić? Zamknąć go w domu z biblią w ręce? Chodzić za nim krok w krok i pilnować przed dziewczynami?
Harley Quinn.
Konto usunięte
7 0
Dodano: 13.09.2016 12:18

16 lat i dorosłość? błagam cię, bo zaraz zacznę myśleć, że jesteś podobnym dzieckiem jak on. Sporo jest dzieci, które myślą, że są dorosłymi, a później z tych dzieci tworzą się kolejne małe dzieci, czego następstwem jest wychowywanie dzieci przez dzieci, a docelowo przez ich rodziców.

Chłopak w wieku 16 lat nie jest dorosły, ani psychicznie ani fizycznie, jedyne co ma to burzę hormonów, które kierują jego poczynaniami. A czy jestem nadopiekuńcza? Nie, nie jestem, jestem za to rozsądna i chcę, aby zgasić problem w zarodku.

Tutaj się zgadzam. 16 lat to wiek, w którym wydaje się nam, że jesteśmy dorośli. Co do twojego syna, to nie dziwię się, że się zawiodłaś. O dziewczynie to też zbyt dobrze nie świadczy (zakładam, że ma 15-16), skoro w tym wieku już się zdecydowała na współżycie (żeby nie powiedzieć, że popuściła, bo nie wytrzymała chcicy xD). Oczywiście to ich sprawa, ale takie mam zdanie na ten temat. Sam kiedyś miałem młodszą dziewczynę ode mnie (wówczas ja 18, ona 16), mimo, że hormony buzowały jak cholera, to powiedziałem, że jest na to za młoda i nie będę ją nakłaniał do zabaw. Nie będzie potem żałować, jeśli nie wyjdzie (a nie wyszło) i też nie będziemy chodzić z myślą o wpadce, która zawsze się może zdarzyć.

Aczkolwiek dzisiejszy świat przekonuje do seksu na każdym kroku. Z tego co się orientuję, kiedyś czegoś takiego nie było. Osoby współżyjące w młodym wieku były zazwyczaj "piętnowane". Świat się zmienia i sami decydujemy, czy zaakceptujemy jego nowy przekaz, czy też nie.

Ostatnio edytowano: 13.09.2016 12:19

Leonida Wróżbita Maciej
0 7
Dodano: 13.09.2016 12:23
Wy próbujecie mi wmówić, że 16 latek to dorosła osoba. Oczywiście, że porozmawiam z nim na temat antykoncepcji, ale postaram się, aby dopóki jest na moim utrzymaniu to się więcej nie powtórzyło.
«
1
...
Tylko zalogowani użytkownicy moga wypowiadać się na forum. Zaloguj się aby odpowiedzieć.

Statystyki forum

Użytkownicy obecni na forum w ciągu ostatnich 15 minut: 0

Wszystkich aktywnych użytkowników forum: 127 894