Witaj na forum wyznajemy.pl

Witaj na forum Wyznajemy. Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą. Witamy!

Problem z dziewczyną i przyjacielem

Mati17 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 4
Kciuki w górę: 0
Kciuki w dół: 0
0 0
Dodano: 25.03.2021 02:16
Nigdy bym nie przypuszczał, że będę pisał o takich rzeczach na internecie całkiem randomowym ludziom, ale cóż...

Imiona zostały zmienione, aby zachować anonimowość.

W sumie to mam dwa problemy.

Pierwszy jest taki, że mam przyjaciela Krzyśka, który jest dla jak brat - dosłownie. Ogólnie mam czwórkę rodzeństwa w tym starszego brata (Michała, lat 21) ale to właśnie z Krzyśkiem dogaduje się lepiej, a nawet najlepiej. Mieszkamy od siebie jakieś 25km ale mimo to dosyć często się spotykamy. Mamy po 19 lat a już wiemy, że to przyjaźń na całe życie. No ale przechodząc do sedna... Krzysiek ma od 4 lat dziewczynę (Kasię). Pasują do siebie jak nikt inny, świetnie się dogadują i razem żyją w związku, chociaż w sumie to do czasu... Bo tak się składa że od paru miesięcy były między nimi zgrzyty, a teraz doszło do takiej sytuacji, że nie tak dawno temu wrócili do siebie po przerwie (nie zerwali, po prostu dali sobie od siebie odpocząć na jakiś czas). Z tego co żaliła mi się Kasia, chodziło o to, że Krzysiek powiedział, że "żyje w toksycznym związku". Nie rozumiałem tego totalnie... Ale chyba przekonałem się, że jednak chodzi o coś innego.

I tu wkracza kolejna dziewczyna...

Krzysiek ma przyjaciółkę - Klaudię. Klaudia jest o parę miesięcy od nas starsza... Poznałem ją właśnie dzięki Krzyśkowi jakieś 4 miesiące temu. Zjawiskowa dziewczyna... Zajebisty charakter, piękna, mądra... No naprawdę nigdy nie poznałem takiej dziewczyny i szczerze... Poczułem coś do niej. Pierwszy raz mam takie uczucie, nigdy wcześniej go nie miałem i... Po prostu czuje, że coś może z tego być, tym bardziej, że ona sama traktuje mnie jakoś bardziej poważnie (a przynajmniej tak mi się wydaje).

Krzysiek wydaje się jakby był zrażony do Kasi - swojej dziewczyny... Mówi jej, że nie ma czasu się z nią spotykać, prawie w ogóle jej nie odpisuje, a jak ona chce z nim pogadać przez telefon to on jej odpowiada, że on tego nienawidzi i przez telefon rozmawiać nie będzie, a to jest dla mnie bardzo dziwne bo tak się składa, że z Kasią już bardzo chętnie przez telefon pogada (nawet o godzinie 7:30, kiedy ona jest w drodze do prac). Pogada z nią chętnie jak ona ma przerwę i wraca z pracy do domu. Potem chętnie się z nią spotka, pogada i wieczorem popisze. Nie rozumiem tego totalnie. Do tego dochodzi to, że nawet nie postanowił złożyć życzeń i kupić czegokolwiek swojej dziewczynie na dzień kobiet... Nawet się z nią nie spotkał. Ale oczywiście co...? - miał czas i chęci żeby spotkać się z Klaudią i kupić jej róże... Ostatnio jak poszedłem z nim do Klaudii do domu tak po prostu w odwiedziny to oglądaliśmy sobie serial, leżąc na łóżku. Kiedy Klaudia przytuliła się do mnie opierając głowę o ramię (leżała na środku), to Krzysiek automatycznie przewrócił się na bok i ją objął... Dosłownie objął i nie bolało by mnie to, gdyby nie fakt, że ja wiem że ma dziewczynę i robi przy mnie takie rzeczy. Jest to delikatnie mówiąc w chuj nie w porządku wg mnie, a to, że robi takie rzeczy w mojej obecności to już coś mega żenującego. Ogólnie z tego co ogarniam to Klaudia nie szuka sobie teraz nikogo, Matim nie jest zainteresowana i ostatnio jakoś w ogóle częściej się sprzeczają...

Nie będę się za długo rozpisywał, ale odnośnie tych dwóch problemów mam pytania...

Co zrobić z tym, że Mati się tak zachowuje w stosunku do swojej dziewczyny? Mam do niego pojechać? Pogadać z nim o tym?

Druga sprawa - Klaudia... Totalnie nie wiem co zrobić, aby coś między nami było, żebyśmy jednak spróbowali, żeby ona coś do mnie poczuła (o ile już nie czuje, bo na ogół zauważam pewne znaki... Np każe żebym ją obejmował nawet jak leżymy i oglądamy jakiś film, sama mnie przytula, głaszcze, dzwoni najczęściej jak się da, bez przerwy ze mną pisze... Jeżeli nie odpisuje jej tak przez godzinkę to od razu zaczyna mi spamić, bo nie ma z kim gadać i chce tylko ze mną i inne takie). Nie wiem w sumie czy to coś znaczy, ale jestem nią tak zafascynowany, że boję się cokolwiek zrobić, żeby jej nie speszyć. Co ja mam zrobić?
reklamy ukryte
reklamy ukryte
szarko32c Wróżbita Maciej
Postów na forum: 54
Kciuki w górę: 30
Kciuki w dół: 43

Pisze z: Śląsk
0 0
Dodano: 28.03.2021 23:20
Nie wiem, to telenowela. Jedyne co jest pewne to, że Klaudia Cię zleje jak będziesz zakochanym szczeniaczkiem. Nic tak nie zniechęca jak proszący facet. To nie jest tak, że ona nikogo nie szuka, tylko nikt ciekawy jej nie znalazł, a wolność daje jej dużo możliwości.
Mati17 Wróżbita Maciej
0 0
Dodano: 29.03.2021 02:20
Nie wiem, to telenowela. Jedyne co jest pewne to, że Klaudia Cię zleje jak będziesz zakochanym szczeniaczkiem. Nic tak nie zniechęca jak proszący facet. To nie jest tak, że ona nikogo nie szuka, tylko nikt ciekawy jej nie znalazł, a wolność daje jej dużo możliwości.

Nie mam zamiaru ją prosić i błagać żebyśmy byli razem lub dała mi szanse, tylko pytam co mogę zrobić, bo zauważyłem, że ona sama daje mi różne znaki, ale nie chce wyjść na zbyt natarczywego. Po prostu boję zrobić się pierwszego kroku, bo obawiam się, że ją czymś odstraszę :/

Ostatnio edytowano: 29.03.2021 02:20

szarko32c Wróżbita Maciej
Postów na forum: 54
Kciuki w górę: 30
Kciuki w dół: 43

Pisze z: Śląsk
0 0
Dodano: 30.03.2021 07:17
Niech Cię chociaż zaprosi bez kolegi, bo psuje atmosferę.
Mati17 Wróżbita Maciej
0 0
Dodano: 30.03.2021 13:04
[quote]Niech Cię chociaż zaprosi bez kolegi, bo psuje atmosferę.[/quote

Właśnie się umówiliśmy na 10 kwietnia u niej w domku :D mam nadzieję, że będzie okazja żeby z nią o tym pogadać
Porcelanka Wróżbita Maciej
Postów na forum: 2
Kciuki w górę: 1
0 0
Dodano: 02.04.2021 00:02
Czy Klaudia wie o tym, że twój przyjaciel ma dziewczynę?Będąc na jej miejscu, nie pozwoliłabym mu się tak zachowywać wobec siebie (chyba, że jego zachowanie w rzeczywistości podchodzi bardziej pod przyjaźń, nie chciałabym oceniać nie widząc tej sytuacji). Jeśli masz wątpliwości to najlepiej będzie zapytać c: Myślę, że porozmawianie z tym przyjacielem będzie dobrym rozwiązaniem, ale nie stawaj pomiędzy nim a jego dziewczyną - prawdopodobnie stracić dobry kontakt z obojgiem ;-;
Mati17 Wróżbita Maciej
0 0
Dodano: 02.04.2021 05:03
Czy Klaudia wie o tym, że twój przyjaciel ma dziewczynę?Będąc na jej miejscu, nie pozwoliłabym mu się tak zachowywać wobec siebie (chyba, że jego zachowanie w rzeczywistości podchodzi bardziej pod przyjaźń, nie chciałabym oceniać nie widząc tej sytuacji). Jeśli masz wątpliwości to najlepiej będzie zapytać c: Myślę, że porozmawianie z tym przyjacielem będzie dobrym rozwiązaniem, ale nie stawaj pomiędzy nim a jego dziewczyną - prawdopodobnie stracić dobry kontakt z obojgiem ;-;

Tak, Klaudia wie, że Krzysiek jest w związku. Tylko problem polega na tym, że Klaudia traktuje kolegów jak koleżanki, a Krzysiek z natury jest już taki, że łatwiej mu nawiązać kontakt z dziewczyną niż z chłopakiem i z tego też powodu bardziej obraca się w towarzystwie koleżanek niż kolegów i mam nadzieję, że taki jest po prostu tego wszystkiego powód.

Zamierzam z nim pogadać, mówiłem to jego dziewczynie - Kasi. Zgodziła się, wręcz mi za to podziękowała, bo on jej nie słucha, a jak dochodzi do takiej rozmowy między nimi to Krzysiek kompletnie ją zlewa, nie odpowiada i zmienia temat, a ja wiem, że mi się wygada. Mówimy sobie wszystko, więc postanowiłem spróbować. Kasia jest mi za to wdzięczna, a jeżeli Krzysiek się obrazi - trudno... Jeżeli się pokłócimy - również trudno. Ja chcę tylko pogadać, zrozumieć i pomóc. Oczywiście nic na siłę - nie będzie chciał gadać to nie, aczkolwiek mam nadzieję, że nastąpi jakiś przełom... Wygląda mi się, powie w czym tkwi problem i go rozwiążemy, aczkolwiek on sam musi tego chcieć.

Najbardziej boję się tego, że... On zachowuje się tak, bo znudził się Kasią (są ze sobą już kilka lat), zauważył, że lepiej dogaduje się z Martą, ale z Kasią boi się zerwać (przyzwyczajenie? Nie mam pojęcia, ale wydaje mi się możliwe).
Tylko zalogowani użytkownicy moga wypowiadać się na forum. Zaloguj się aby odpowiedzieć.

Statystyki forum

Użytkownicy obecni na forum w ciągu ostatnich 15 minut: 0

Wszystkich aktywnych użytkowników forum: 130 921