Witaj na forum wyznajemy.pl

Witaj na forum Wyznajemy. Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą. Witamy!

potrzebuje pomocy

Szerri Wróżbita Maciej
Postów na forum: 1
Kciuki w górę: 1
Kciuki w dół: 0
1 0
Dodano: 06.06.2019 18:29
Cześć, mam na imię Kasia, mam 13 lat, i chciałabym w chociaż małym stopniu przybliżyć wam moją sytuację.

Mianowicie, mam myśli samobójcze. Spowodowane jest to (tak myślę) brakiem przyjaciół, nie znajomością języka, bo ostatnio przeprowadziłam się za granicę, i dużym stresem.

Od paru miesięcy bardzo smutno mi, ponieważ praktycznie każdą przerwę muszę spędzać sama. Niby mam koleżanki z którymi jem lunch, ale nie czuję, się tak jakby one też mnie lubiły. Mama ciągle mi mówi, że to dlatego, że jestem bardzo dojrzała, jak na swój wiek, ale ja po prostu chce z kimś się pobawić po lekcjach lub pójść na zakupy do galerii.

Do tego dochodzi język, którym za dobrze nie dysponuje. Teoretycznie mam jakieś zajęcia pomagające mi w ogarnięciu go, ale w miesiąc nie nauczę się na tyle aby napisać testy. Przeszkadza mi to, że nie umiem się normalnie porozumieć. Tylko muszę wykonywać dziwne ruchy rękami, aby ktoś mnie zrozumiał, co jest krępujace.

Stres. Denerwuje się praktycznie dzień w dzień, brzuch mnie ściska, na myśl że zaraz będę miała lekcje, na której nie będę miała żadnej osoby, która mówi tym samym językiem co ja, żeby mi wytłumaczyć. Stresuje się ze nie będę umiala poprosić o jedzenie na stołówce, lub spytać gdzie jest taka i taka sala.

Jeżeli czyta to ktoś kto ma doświadczenie z takimi sprawami, i potrafi pomóc, to bardzo prosiłabym o wiadomość prywatną.

Dzięki za wysłuchanie. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowano: 06.06.2019 22:10

reklamy ukryte
reklamy ukryte
awersja Wróżbita Maciej
Postów na forum: 41
Kciuki w górę: 17
Kciuki w dół: 6
0 0
Dodano: 07.06.2019 23:55
Cześć Kasia. Wnioskując po Twojej wypowiedzi widzę, że bardzo stresuje Cię nowe otoczenie i nowi ludzie. Z doświadczenia wiem jakie to jest ciężkie i mogę ci jedynie radzić, żebyś próbowała po prostu z każdym rozmawiać. Jak załapiesz nowy język i będziesz mogła się bez problemu porozumiewać to będzie ci o wiele łatwiej. Początki zawsze są trudne, ale każdy musi przez to przejść. Jeśli naprawdę bardzo źle się z tym czujesz to porozmawiaj o tym z kimś bliskim np. z rodziną. Może spróbuj zapytać którąś z koleżanek czy nie poszłaby z tobą do tej galerii, bo nie znasz nowego miasta i mogłaby cię przy okazji oprowadzić? Może zdobędziesz nową znajomą, powodzenia :)
Tylko zalogowani użytkownicy moga wypowiadać się na forum. Zaloguj się aby odpowiedzieć.

Statystyki forum

Użytkownicy obecni na forum w ciągu ostatnich 15 minut: 0

Wszystkich aktywnych użytkowników forum: 127 870