Witaj na forum wyznajemy.pl

Witaj na forum Wyznajemy. Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą. Witamy!

Nękanie psychoczne w szkole

Człowiek24h Wróżbita Maciej
Postów na forum: 62
Kciuki w górę: 27
Kciuki w dół: 17
0 2
Dodano: 15.09.2017 22:38
W mojej klasie są osoby ktore mnie nie lubia od samego poczatku bo nasluchaly sie od takich jednych dziewczyn jakihs glupot. Od poczatku byli nastawieni ze mnie nie nawidza jak ja nawet na oczy och wczesniej nie widzialam wiec co moglam im zrobic? Jak moglam im zawinic? Codziennie staraja sie mi dokuczyc. Jak cos do mnie mowia to takim tonem obojetnym i drwiacym ale tak ze musze odpowiedziec. Jak nie odpowiem to wyjdzie na to ze jestem bez kultury a jak odpowiem to soe smieja i mnie obgaduja. Staram sie ich olewac.. Np ja sobie tylko stoje a dziewczyna obok mnie i leci na nia pilka no to ja lapie bo to bylo do mnie a ona sie drze oczywiscie tonem ksiezniczki ze co ja robie, zebym uwazala... A jak ja odpowiem jej pozniej to samo co ona wczesniej mnie jak zrobi to samo co ja to "co ty taka i siaka jesteś". Co mam zrobic zeby daly mi spokój? Co nie zrobie wychodzi zle dla mnie. Jak nie reaguje to sie smieja ze ooo udaje ze nie slyszy a jak odpowiem to wszystko obracają przeciwko mnie albo mi dogryzaja a ja nie umiem juz dalej odpowiedziec i czuje ze to nie ma sensu... Czy moge cos zrobic? Moze i byloby mi lepiej to zniesc gdyby nie to ze moja samoocena jest na minusie. Probuje jakos z tego wyjsc ale przez nie czuje sie jeszcze bardziej jak idiotka i moja samoocena jeszcze bardziej spada. Duzo razy plakalam albo myslalam nad samobójstwem bo nie dosc ze minusowa samoocena to dokuczanie i ponizanie w szkole + kazdy ma czasem jakies spory/problemy z rodzicami. Blagam pomozcie!

Ostatnio edytowano: 15.09.2017 22:38

reklamy ukryte
reklamy ukryte
Reezu1337 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 29
Kciuki w górę: 23
Kciuki w dół: 5

Pisze z: Polska
2 0
Dodano: 16.09.2017 09:41
Dobra już już, pogotowie Reezu IO IO IO.

Co możesz zrobić? Mieć to w dupie. Zrób sobie dupochron, co to? Żeby nikt nie mógł Cię wdupić.
Pójdź do pani psycholog/pedagog/wychowawczyni a najlepiej dyrektor tej żenującej placówki.
Zgłoś to, jak się zachowują itd.
Jak się nie poprawi? Masz dupochron, tydzień udawaj, że ich nie słyszysz, wróć do osoby do której zgłosiłaś problem i powiedz, że nie ma poprawy.
Jak wtedy się nie poprawi to uderz tę dziewczynę, tak. Uderz, mocno. Cóż, skoro masz dupochron w postaci tego, że ktoś wyżej wie to... Hm...
Powiedz prawdę, że Cię prowokowała wyzwiskami, zwykła ludzka natura, ktoś Cię niszczy psychicznie i chcesz żeby przestał? Uderz go, może się ogarnie.
Sprawę oczywiście możesz dać wyżej, do Policji ( czego nie polecam bo nic nie zdziałasz, możesz nagrać rozmowy, że po Tobie tak jadą i próbować jako znęcanie psychiczne ale to Polska Policja ).
Co do samooceny, 200% przesadzasz jak każda 14-latka ( Czytałem gdzieś, że tyle masz, jak tyle nie masz, cofam słowa ).
Po więcej rad możesz pisać na priv ;) Prawie zawsze dostępny dla ludu i chętny do pomocy :P
Trzymaj się i pisz jak chcesz :P
EDIT: Co do tego priv, to pisz, samoocenę też poprawiam.

Z góry odpowiem na to, że każe jej uderzyć tę dziewczynę, a co ma zrobić? Na kolanach błagać by ta przestała? Szkoła nic z tym nie zrobi, Policja pewnie da lekcję, że tak nie wolno i nic więcej, kuratora ani nic. Jak jej przywali to ma dupochron, że już nie wytrzymała i nauczyciele o tym powinni wiedzieć, ludzka psychika ma granicę, a ta dziewczyna jak sama piszę, ma niską samoocenę i rozmyślała nad samobójstwem, a to raczej jest chore prawda? Nie chodzi mi o Człowiek24h tylko o tych gimbusów którzy ją tak zniszczyli psychicznie.

Ostatnio edytowano: 16.09.2017 09:42

Ktoś komu się coś udało.
Nie to co wam.
H.
E.
H.
Konto usunięte
0 0
Dodano: 16.09.2017 11:50
@Reezu1337 Fakt faktem - co do zgłoszenia na Policję, to masz rację, to chyba nie przejdzie. Sama wiem jak to działa. No niestety :/ Zależy jeszcze na kogo się trafi. Niektórzy policjanci wezmą takie zgłoszenie na poważnie i coś z tym zrobią. Inni oleją. Serio? Dla Ciebie każda 14-latka przesadza? Przesadza z tym, co czuje? No chyba nie. Niezależnie od wieku część osób przesadza w pewnych kwestiach. A co do pobicia - to nwm, czy jej się to opłaca. Wydaje mi się, że wynikłoby z tego więcej problemów niż to warte (wzywanie rodziców, rozmowa u dyrektora, zawieszenie, obniżenie oceny z zachowania, być może Policja itd.). I wtedy nikt nie dociekałby prawdy. Nawet jeżeli dziewczyna byłaby wcześniej u pedagoga itp. to każdy twierdziłby, że ,,i tak zachowała się źle, że to jej wina i przemoc nie jest rozwiązaniem". Każdy probówałby sie ,,oczyścić" i szukałby winy u innych. Takie jest moje zdanie :)

Ostatnio edytowano: 16.09.2017 12:13

0 0
Dodano: 16.09.2017 19:01
Z Samooceną? Oczywiście, że każda. Chude laski, każde. Ale to Moje zdanie.
Co do pobicia, ona ma dupochron, może nagrać prowokacje i jest czysta. Ona nie należy do policji by nie dać się sprowokować, jest normalną osobą :)
Ktoś komu się coś udało.
Nie to co wam.
H.
E.
H.
Konto usunięte
0 0
Dodano: 16.09.2017 22:23
@Reezu1337 Miło, że podkreśliłeś, że to Twoje zdanie :) Prawda jest taka, że nie każda. Serio. Mogę to poprzeć przykładami jak chcesz. Masz poniekąd racji z tym, że jak dziewczyna ma nadwagę/otyłość (i tu nie chcę nikogo obrażać) to jest bardziej pewna siebie, chociaż nie zawsze to się sprawdza - każdy jest inny. Ale wiesz, to jest tylko moja opinia, z tego co zaobserwowałam dotychczas. A pewna siebie to może być i dziewczyna z rozmiarem XS (skojarzyło mi się z wyznaniem, które dzisiaj skomentowałeś ;).
Ten Twój ,,dupochron" mnie po prostu rozwala XD Zresztą tak jak Twoje inne teksty xd Ale masz rację ;) Chociaż w praktyce to różnie może wyglądać :/
P.S. Policja też może dać się sprowokować xd Tyle, że oni z tego powodu mogą mieć już większe problemy :/ I policjanci to też (w większości xd) normalni ludzie. Tak, tak, jestem ,,zwolenniczką'' Policji. Piszę to, chociaż wiem, że raczej Ci się to nie spodoba, bo nasze poglądy lekko się różnią xd

Ostatnio edytowano: 16.09.2017 22:44

1 0
Dodano: 17.09.2017 13:52
Co ma mi sie nie podobac w tym ze lubisz policje? :v chodz na pv i mozemy pisac.
Ktoś komu się coś udało.
Nie to co wam.
H.
E.
H.
słoneczny_poranek Wróżbita Maciej
Postów na forum: 19
Kciuki w górę: 8
Kciuki w dół: 0

0 0
Dodano: 27.10.2017 23:54
Popieram Reezu.
Możesz też po prostu zmienić klasę, poprosić o przeniesienie, wytłumaczyć w czym rzecz. Albo nawet szkołę, jeśli będzie trzeba. Pogadaj wtedy z rodzicami i tyle. Ewentualnie znajdź sobie jakaś osobę spoza klasy, z którą będziesz spędzać czas na przerwach i po szkole. Z kim będziesz mogła sobie pisać będąc w domu, wyżalić się. We dwójkę zawsze raźniej i łatwiej będzie Ci przetrwać. Albo może znajdź kogoś takiego w klasie? Podejdź do osoby, która najmniej Ci dokucza, pomóż jej w czymś, zagaduj do niej częściej, gdy będziecie gdzieś na uboczu, powiedz jak źle się czujesz, co w Tobie siedzi. Może uda Ci się kogoś przekabacić na swoją stronę. Czasem to idzie jak domino. Zdobędziesz zaufanie i przyjaźń jednej osoby a potem reszta się uspokoi i zacznie byc stopniowo coraz lepiej. ALE NIE IGNORUJ TEGO. Zrób coś, tylko z głową. Zawsze jest jakieś wyjście.
słoneczny_poranek Wróżbita Maciej
Kciuki w górę: 8

0 0
Dodano: 27.10.2017 23:54
.

Ostatnio edytowano: 27.10.2017 23:55

prywatny Wróżbita Maciej
Postów na forum: 1
Kciuki w górę: 0
0 0
Dodano: 05.11.2017 19:38
Hej Przykro mi że coś takiego Cię spotkało. Musisz pamiętać, że to nie jest Twoja wina. Sama widzisz co nie zrobisz to i tak będą się czepiać. Oni szukają tylko okazji nie zwracaj na to uwagi. Spróbuj znaleźć sobie jakieś dodatkowe zajęcie, które umożliwi Ci zdobycie większej pewności siebie. Może spróbuj zapisać się na kurs karate to Cię podbuduje. Najlepszym rozwiązaniem byłoby porozmawiać z rodzicami wytłumaczyć im tą całą sytuacje i poprosić ich o przeniesienie do innej szkoły. Ja się nigdy nie przyznałam, że coś takiego mnie spotkało i przez wiele lat to się ciągnęło. Teraz jestem już dorosła ale to zostało ten strach w środku. Często jak coś komuś upadnie i zrobi się szum to podskakuje ze strachu i mam strach przy zwykłym odebraniu telefonu. Nie wiem jak to jest u Ciebie zaawansowane ale nie pozwól na to. Wiadomo, że rozmowa w szkole z nauczycielami nic nie da bo gdy zostaną poinformowani to przeprowadzą rozmowę z innymi dziećmi i to nic nie da. A pozostali będą mieli tylko okazje do kolejnych żartów. Zapisz się na jakieś dodatkowe zajęcia i spróbuj porozmawiać z rodzicami, żeby Cię przenieśli. Mam nadzieję, że zrozumieją i pomogą Ci w tym. Takie coś odbija się na całe życie. Bądź silna i nie pozwól, żeby ktoś Cię ranił. Pamiętaj, że jesteś wyjątkową osobą i pokaż innym ile możesz w życiu osiągnąć i nigdy się nie poddawaj. Szukanie na siłę przyjaciół to ne jest zbyt dobry plan.
Tomcio9107 Wróżbita Maciej
Kciuki w górę: 4
Kciuki w dół: 4

Pisze z: Śląsk
0 0
Dodano: 23.12.2017 16:01
*

Ostatnio edytowano: 24.01.2019 18:05

Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inna droga i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń,(...)
Tylko zalogowani użytkownicy moga wypowiadać się na forum. Zaloguj się aby odpowiedzieć.

Statystyki forum

Użytkownicy obecni na forum w ciągu ostatnich 15 minut: 0

Wszystkich aktywnych użytkowników forum: 128 625