Witaj na forum wyznajemy.pl

Witaj na forum Wyznajemy. Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą. Witamy!

Królik czy świnka

weronika1302 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 1
Kciuki w górę: 0
Kciuki w dół: 0

0 0
Dodano: 03.02.2017 06:43
Planuję sobie kupić jedno z nich i nie wiem które wybrać. Czytałam, że świnka jest bardziej towarzyska, ale nie za bardzo mi się podoba. Szczerze chyba wolę królika, ale boję się, że będzie niekontaktowny, dziki i będzie wszystko gryzł. Poza tym królik jest chyba trochę droższy w utrzymaniu niz swinka (kiedy sie zdecyduję zamierzam kupić parkę zwierzątek). Do tego dochodzi fakt, że mam też koty i wydaje mi się, że królik byłby mniej narazony na krzywdę z ich strony (w skrajnych przypadkach!!! bede ich pilnować i nidy zostawiać samych)
Jakie zwierzątko polecacie i jakie byly wasze doświadczenia?
Weronika
reklamy ukryte
reklamy ukryte
Pokręcona Wróżbita Maciej
Postów na forum: 5
Kciuki w górę: 2
Kciuki w dół: 1
2 0
Dodano: 05.02.2017 23:38
Witaj. Królik jest baardzo towarzyskim zwierzakiem, mam już drugiego i na żadną świnkę bym nie zamieniła. Są kontaktowne, inteligentne, a jak poświęcisz trochę czasu na zaprzyjaznienie, nie odstąpi na krok. I nie gryzą wszystkiego jeśli mają na czym ścierać zęby. A jak gryzą to szybko zrozumieją, że Ci się to nie podoba. Co do utrzymania to podejrzewam że nie ma wielkiej różnicy między świnką a królikiem, oboje potrzebują klatki podobnych wymiarów, karmy, świeżych owoców i warzyw, wiórów... plus siano dla królika, koszt znikomy. Ale co do kotków radzę uważać, mogą nastraszyc królika i drapac go. A i królik potrzebuje się sporo czasu nabiegac poza klatką... pozdrawiam

Ostatnio edytowano: 05.02.2017 23:39

Eymora Wróżbita Maciej
Postów na forum: 3
Kciuki w górę: 5
0 0
Dodano: 08.02.2017 16:07
Miałam świnke morską, królika niestety nie. Jeśli jesteś osobą alergiczną to nie polecam świnek morskich. Świnki wydają z siebie też dość często głośne odgłosy. Jeśli chodzi o charakter czy "dzikość" to każde zwierzę jest inne, ale bardzo wpływa też oswojenie zwierzaka. Przykładem mogą być szczurki mojej koleżanki, które niestety nie były zbyt często wpuszczane z klatki i ogólnie rozpieszczane to zrobiły się dzikie i gryzly każdego. Mój za to od malutkiego miał poświęcane codziennie dużo czasu i tolerował dotyk oraz ogólnie był taki to miziania. ^^ Jeśli ja miałabym wybierać to wybrałbym królika. Jak masz jakieś pytania co do świnek pisz śmiało na priv.
xoiox Wróżbita Maciej
Postów na forum: 2
0 1
Dodano: 11.02.2017 18:49
nie!!
świnka po nocach. tylko ten skrzypiący kołowrotek. przekleństwo
Wiki_Hai Wróżbita Maciej
0 0
Dodano: 16.02.2017 21:22
radzę swinke mowie tak z wlasnego doseuatczenia
Wiki_Hai Wróżbita Maciej
0 0
Dodano: 16.02.2017 21:22
doswiadczenia*
Krytyk Wróżbita Maciej
0 0
Dodano: 27.04.2017 21:11
Planuję sobie kupić jedno z nich i nie wiem które wybrać. Czytałam, że świnka jest bardziej towarzyska, ale nie za bardzo mi się podoba. Szczerze chyba wolę królika, ale boję się, że będzie niekontaktowny, dziki i będzie wszystko gryzł. Poza tym królik jest chyba trochę droższy w utrzymaniu niz swinka (kiedy sie zdecyduję zamierzam kupić parkę zwierzątek). Do tego dochodzi fakt, że mam też koty i wydaje mi się, że królik byłby mniej narazony na krzywdę z ich strony (w skrajnych przypadkach!!! bede ich pilnować i nidy zostawiać samych)
Jakie zwierzątko polecacie i jakie byly wasze doświadczenia?
Jak swinka to dwie. Klatka 120x80 albo większą. Karma MUSI być bezzbożowa. Jakieś vitapole czy megan odpadają. Świnka potrzebuję stałego podawania witaminy C. Ma bardzo kruchy kręgosłup, wiec kule do biegania, strome pieterka w klatce, kolowrotki sobie odpusc.
kokosz098 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 5
Kciuki w górę: 5
Kciuki w dół: 2
0 1
Dodano: 30.05.2017 11:22
Mam królika i jest to stworzenie mało wymagające i bardzo towarzyskie. Trzeba tylko zadbać żeby klatka była czysta, a w niej woda i karma. Do karmy trzeba dodawać preparat na odkłaczanie. Ja daję TrichoCat - VetExpert, który zapobiega zbijaniu się włosów w żołądku i jelitach.
BlueFanta Wróżbita Maciej
0 0
Dodano: 30.05.2017 18:45
ja z czystym sumieniem moge polecić świnke, jest cudowna, uwielbia sie przytulać A gdy sie ją głaszcze wygląda jakby sie roztopiła i cichutko chrumka :3 jedyną wadą jest jej głośne piszczenie z samego rano gdy jest glodna. natomiast gdy miałam królika byl dziki nie chciał dac sie głaskać i poobgryzal mi wszystkie kable które trzeba bylo wymienić
Konto usunięte
1 0
Dodano: 22.06.2017 21:39
Trochę o tym czytałam i to zależy od ciebie jakie cenisz cechy w zwierzęciu.

Świnka morska - łatwiejsza w opiece, bardziej się przywiązuje do człowieka niż królik, mniej aktywniejsza od królika - bardziej do pieszczot niż zabaw. Można zostawić na kilka godzin w ogrodzie w ciepłe letnie dni w klatce.

Królik - wymaga trochę więcej czasu na opiekę. Bardziej energiczne - szybko kica. Można nauczyć go więcej sztuczek niż świnke. Jeśli nie kupujesz miniaturki to królik jest dużo większy od świnki. możesz zostawiać je w ogrodzie praktycznie na całe lato gdyż jest bardziej przystosowany do polskiego klimatu.
nozgadnij Wróżbita Maciej
Postów na forum: 26
Kciuki w górę: 11
Kciuki w dół: 4

0 0
Dodano: 06.05.2018 21:11
mialam króliki, ganialy mi kota a on się bal. w klatce sikały skacząc i musialam odmalowywać ściany.
Slivek123 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 7
0 0
Dodano: 24.06.2019 15:47
Polecam krowę, nie łatwa w utrzymaniu ale jest super.
Nelly_Styles94 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 300
Kciuki w górę: 73
Kciuki w dół: 108

Pisze z: chujnia
0 0
Dodano: 24.06.2019 18:19
chomik
sad bitch
Tylko zalogowani użytkownicy moga wypowiadać się na forum. Zaloguj się aby odpowiedzieć.

Statystyki forum

Użytkownicy obecni na forum w ciągu ostatnich 15 minut: 2

Wszystkich aktywnych użytkowników forum: 128 544