Witaj na forum wyznajemy.pl

Witaj na forum Wyznajemy. Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą. Witamy!

Jak z tym walczyć?

Chlop14 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 23
Kciuki w górę: 7
Kciuki w dół: 3

0 1
Dodano: 05.07.2019 14:08
Cześć. Mam problem, a mianowicie... jestem chorobliwie nieśmiały. Podejrzewam że to już fobia społeczna. Boję się poznawać ludzi, wolałbym wskoczyć do lawy i tam zamieszkać niż porozmawiać z kimś spoza mojej "strefy komfortu". Mam tylko 3 bliskich znajomych, ale oni mają swoje grupy, ja jestem dla nich jakby dodatkiem. Moje zdrowie psychiczne coraz bardziej upada i ciągle jestem przygnębiony, bo czuję że nie mam nikogo. Mam 16 lat i jeszcze nie bylem w związku (do tego może się przyczynił mój homoseksualizm, idk).
To strasznie mnie wyniszcza, że nikogo nie mam i nie mogę nikogo poznać, więc zwracam się do was z pytaniem - co z tym robić?? Może ktoś miał podobne problemy i zechce się pochwalić jak z tego wyszedł, jak sobie z tym poradził? Bardzo proszę o pomoc.
reklamy ukryte
reklamy ukryte
ksKacper Wróżbita Maciej
Postów na forum: 8
Kciuki w górę: 0
Kciuki w dół: 2

0 0
Dodano: 06.07.2019 20:42
mozemy popsac na priv
Szczęść Boże.
Jestem ksiedzem wikariuszem w Lublinie. Z miłą chęcią pomoge rozwiązać problem a przynajmniej zrobie to co w monej mocy.
jotgie1916 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 7
Kciuki w dół: 6
0 0
Dodano: 12.07.2019 18:41
Mialem prawie identycznie tylko jestem hetero. Pierwsza klasa liceum to był koszmar. Czysta fobia społeczna. Praktycznie bezproduktywny rok użalania sie nad sobą. Wiedziałem, że długa droga przede mną. Postanowilem, że najpierw popracuje nad poczuciem wlasnej wartosci:
1. Regularne uprawnienie sportu (ćwiczenia domowe, bieganie).
2. Powrót do swoich pasji, bądź znalezienie nowych.
3. Wzmocnienie relacji z grupką pozostałych kumpli.
4.Psycholog (nie pomógł wiele).
Druga klasa również wymagała przełknięcia duzej ilości goryczy. Znalazlem jednak poczucie wlasnej wartości i starałem się spełniac w mojej pasji. Aktualnie mam 18 lat, po wakacjach idę do 3 klasy, to bedzie kolejne wyzwanie. Otóż ciągle jestem w procesie rekonwalescencji. Moje relacje społeczne nadal są mizerne(trochę sie poprawily), lecz się do tego zdystansowalem.

Podsumowując fobia społeczna mija z czasem, tylko trzeba temu pomóc. Małe kroczki w kierunku do celu.
Wiem, że łatwo sobie pisać, ale sam to przechodziłem i jesteśmy w tym razem. Dodam, że moim celem jest, poznanie bliskiej mi osoby(dziewczyny). Jak chcesz to pytaj o szczegóły bo wiele pominąłem.

Ostatnio edytowano: 12.07.2019 18:49

leo123 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 9
Kciuki w dół: 1
0 0
Dodano: 13.07.2019 14:15
pisz jak chcesz
Upadłeś poeto
Tylko zalogowani użytkownicy moga wypowiadać się na forum. Zaloguj się aby odpowiedzieć.

Statystyki forum

Użytkownicy obecni na forum w ciągu ostatnich 15 minut: 2

Wszystkich aktywnych użytkowników forum: 127 873