Witaj na forum wyznajemy.pl

Witaj na forum Wyznajemy. Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą. Witamy!

Depresja to nie żart

nieistotnadziewczyna Wróżbita Maciej
Postów na forum: 5
Kciuki w górę: 1
Kciuki w dół: 2

0 1
Dodano: 06.06.2019 22:16
Hej!
Lepiej zacznijmy od tego, że jestem raczej introwertrykiem oraz patrzę na świat dość pesymistycznie lecz nie oznacza to że się nie śmieje z żartów itd.
Ostatnio kilka moich koleżanek stwierdziło że jestem w depresji. Czemu? To wszystko zaczeło się w sumie z Wattpada gdzie pisałam opowiadanie o problemach. Kilka dziewczyn z mojej klasy mówiło iż moja książka jest naprawde smutna i w pewnym sensie depresyjna. Właśnie tak cała klasa uważa że mam depresje. Tłumacze im iż poprostu jestem pesymistką. Jedna nawet spytała się czy płacze po nocach. Lekko się zirytowałam. Czemu mam płakać? Że dostałam 5+ zamiast 6 z historii? Grzecznie jej odpowiedziałam że ma się nie wtrącać w moje życie prywatne. Jestem jaka jest! Często jakiaś 11-latka mówi, że jest w depresji dlatego że jej rodzice nie kochają bo nie dostała najnowszego Phone itd. To nie jest zabawne! W szpitalach braknie już miejsc dla chorych psychicznie! Dzieci które mają zaburzenia np. Bulimia, anoreksja lub depresja oraz z próbą popełnienia samobójstwa muszą już leżeć na korytarzach! Moim zdaniem z depresji nie powinno się żartować tak samo jak z bulimii i anoreksji. Takie jest moje zdanie a wasze?
Motto:
"never say never"
reklamy ukryte
reklamy ukryte
awersja Wróżbita Maciej
Postów na forum: 41
Kciuki w górę: 17
Kciuki w dół: 6
3 0
Dodano: 07.06.2019 23:49
Nie widzę, żeby twoi znajomi żartowali z depresji po twojej wypowiedzi. Mam wrażenie, że po prostu się martwią, a Ty to odbierasz jakby chcieli Cię urazić. Imo powinnaś się cieszyć, że zwracają uwagę na takie rzeczy.
Tylko zalogowani użytkownicy moga wypowiadać się na forum. Zaloguj się aby odpowiedzieć.

Statystyki forum

Użytkownicy obecni na forum w ciągu ostatnich 15 minut: 0

Wszystkich aktywnych użytkowników forum: 127 870