Witaj na forum wyznajemy.pl

Witaj na forum Wyznajemy. Nieopublikowane wyznania, jeszcze więcej emocji, dyskusje, problemy i porady. Szukasz inspiracji? Przejrzyj działy i zdecyduj, gdzie podzielisz się swoją przygodą. Witamy!

Agresywny golden

Anneczka Wróżbita Maciej
Postów na forum: 1
Kciuki w górę: 0
Kciuki w dół: 2
0 2
Dodano: 07.08.2017 20:06
Witam
Chcialabym wam dzisiaj nieco odpowiedzieć o mojim psiaku. Niko jest 5 letnim psem rasy golden retrivier. Bardzo go kocham traktuje go jak brata. Jednak mam jeden malutki problem. A mianowanie nie toleruje mojego 3 letniego brata warczy na niego gdy podchodzi itd. Wiem, że za nim w domu pojawiał sie Kacper to pies byl w centrum uwagi, jednak gdy sie narodził braciszek pies nie był ani zaniedbywaby ani nie zostal odsunięty na drugi plan. Wiec nie wiem z jakiego powodu tak sie zachowuje.
Może ma ktoś w tym jakies doświadczenie i będzie potrafił mi pomóc . Nadmieniam, że pies był szkolony.
reklamy ukryte
reklamy ukryte
Konto usunięte
1 0
Dodano: 07.08.2017 23:02
Mam podobnie, tyle że ja mam Yorkshire Terriera. Dostałam go, gdy miał kilka miesięcy. Obecnie ma ponad 7 lat. Jest to piesek. W poprzednim domu wychowywał się z dziećmi, które mu dokuczały tzn. ciągnęły za ogon, uszy, włosy itp. Niestety uraz do dzieci mu został. Gdy na wakacje przyjechał mój brat cioteczny (wtedy 4 latka) przez jakiś czas na niego warczał. Staraliśmy się, aby nie przebywali blisko siebie. Gdy po kilku dniach piesek sie uspokoił, chłopczyk chciał go pogłaskać, wtedy Scrappy go ugryzł (na szczęście nie mocno). W sumie było kilka przypadków kiedy Scrappy ugryzł. Nie było to nic poważnego, tylko delikatne ,,dziabnięcia" lub zadrapania. Zawsze atakował dzieci, które go denerwowały (skakały, piszczały, ganiały go, tak jak wspomniałam ciągnęły za ogon itp.) i kiedy był zazdrosny o mnie lub o siostrę. Nadal jest agresywny, tyle że teraz, jak tylko to możliwe, unikamy jego kontaktu z dziećmi. Zaznaczam, że jest on raczej strachliwy (boi się petard, obcych ludzi, większości psów, dłuższych spacerów, jeździć samochodem, wizyt u fryzjera/ weterynarza). Tak naprawdę nwm dlaczego, bo od szczeniaka wychodziłam z nim na długie spacery, zbierałam do obcych ludzi i pozwalałam bawić się z większością psów i kotów. Może i Twój pies jest zazdrosny o Ciebie (niekoniecznie musi czuć się zaniedbywany) albo ma jakiś uraz. Mam nadzieję, że chociaż trochę Ci pomogłam.
Pozdrawiam ;)

Ostatnio edytowano: 07.08.2017 23:20

Człowiek24h Wróżbita Maciej
Postów na forum: 62
Kciuki w górę: 24
Kciuki w dół: 15
0 3
Dodano: 16.09.2017 00:51
Moja labtadorka jak sie nie słucha lub bardzo przeskrobie to dostanie po dupie (nie bije psa mocno) i krzykne na nią do tego pogroze palcem i od razu sie opamieta i piesek jak aniołek. Ale to tez zalezy od psa.
kokosz098 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 5
Kciuki w górę: 5
Kciuki w dół: 2
2 0
Dodano: 30.09.2017 12:30
W psim stadzie obowiązuje hierarchia i możliwe, ze psiak traktuje brata jak osobnika niższego. Trochę waszej winy że nie zareagowaliście na czas. Pozostaje zaprzyjaźnić się. Wiem, że psy bardzo lubią ciasteczka snack mobility dog z vetexpert. Kiedy braciszek podchodzi do psa niech mu je poda. Myślę że szybko dojdą do porozumienia.
Babcia0ma0kapcia Wróżbita Maciej
Postów na forum: 11
Kciuki w górę: 6
Kciuki w dół: 5
2 0
Dodano: 20.10.2017 11:33
Moja labtadorka jak sie nie słucha lub bardzo przeskrobie to dostanie po dupie (nie bije psa mocno) i krzykne na nią do tego pogroze palcem i od razu sie opamieta i piesek jak aniołek. Ale to tez zalezy od psa. Siebie bij po dupie a nie psa bijesz.
Ja ci kurwa dam podpis, najpierw test z matematyki a nie.
dziunia Wróżbita Maciej
Postów na forum: 6
Kciuki w górę: 3
Kciuki w dół: 3
1 1
Dodano: 28.12.2017 17:29
pies traktuje brata jako rywala, niestety walka o terytorium.. szkolenie nie zadzialalo wiec musicie sami cos pokombinowac. ja bym dawala psu kalmvet od vetexpert na wyciuszenie nerwow i agresji oraz w waszej asyscie by brat dawal mu przekaski itd by pies czul ze brat to pprzyjaciel a nie wrog
Mraddiks Wróżbita Maciej
Postów na forum: 36
Kciuki w górę: 12
Kciuki w dół: 11

Pisze z: Piwnica wuja :))
0 0
Dodano: 21.03.2018 00:33
Jak pies wszedł do domu był tam brat czy wprowadziliście brata do psa?
......
Mraddiks Wróżbita Maciej
Postów na forum: 36
Kciuki w górę: 12
Kciuki w dół: 11

Pisze z: Piwnica wuja :))
0 0
Dodano: 21.03.2018 00:33
Jak pies wszedł do domu był tam brat czy wprowadziliście brata do psa?
......
julcixxx666 Wróżbita Maciej
Postów na forum: 1
Kciuki w dół: 0
0 0
Dodano: 05.12.2018 17:58
Ja mam Goldena i jest przyjazny
Karino Wróżbita Maciej
Postów na forum: 4
Kciuki w dół: 0

0 0
Dodano: 06.12.2018 15:37
To dosc proste. W ciagu pierwszych 6-ciu miesiecy zycia Pies prawdopodobnie nie mial stycznosci z malymi dziecmi.
Nie za bardzo da sie cos z tym zrobic. 5 latek to juz pies z utrwalonymi nawykami
Tylko zalogowani użytkownicy moga wypowiadać się na forum. Zaloguj się aby odpowiedzieć.

Statystyki forum

Użytkownicy obecni na forum w ciągu ostatnich 15 minut: 1

Wszystkich aktywnych użytkowników forum: 119 182