reklamy ukryte
reklamy ukryte
349 dni temu
Trzymamy się zgraną paczką od czasów podstawówki. Mieliśmy koleżankę, która próbowała do nas dołączyć. Jola była lubianą przez dorosłych, szczególnie naszych rodziców i nauczycieli, miłą, grzeczna dziewczynką. Uczyła się najlepiej z klasy, zawsze zdobywała nagrody, wyróżnienia, pochwały oraz wzorowe zachowanie.

Konkurowała z nami we wszystkim. Jeśli ktoś dostał lepszą ocenę ze sprawdzianu, obrażała się i rozsiewała bezwstydne plotki na jego temat. Najbardziej irytujące było jednak, gdy nauczyciel ocenił jej pracę na niezadowalającym ją poziomie. Potrafiła się obrazić i rozpłakać tak bardzo, że nauczyciele dawali jej drugą szansę. Oczywiście nieoficjalnie i bez świadków.

Owszem, czuliśmy się pokrzywdzeni, ale nikt z nas nie starał się jej dopiec w żaden sposób. Po prostu trzymaliśmy się w bezpiecznej odległości i nie pozwalaliśmy jej zadawać się z nami. Nasi rodzice, którzy uważali Jolę za ideał dziecka, naciskali, żebyśmy się z nią bawili i brali z niej dobry przykład, twierdząc jednocześnie, że zazdrościmy jej talentów.

Przekroczenie progu gimnazjum równało się z pierwszymi imprezami, miłostkami i odkrywaniem własnego „ja”. Oraz, rzecz jasna, alkoholem. Wiadomo - rodzice nic nie wiedzieli o naszym popijaniu, a my staraliśmy się nie nadużywać wolności i zaufania „starszych”. Chodziliśmy do dobrej szkoły, więc nie chcieliśmy stracić renomy. Nikt z nas nie wypijał ponad swoje siły i możliwości.

Do tej zasady stosowali się wszyscy. No, prawie wszyscy. To właśnie Jola po każdej imprezie zataczała się do domu, a my zastanawialiśmy się, czy trafi tam bez problemów. Piła, aż nie zwymiotowała. Dorośli nic nie wiedzieli, a Jola dalej była dla nich ideałem nastolatki. Rodzice dalej mówili nam, że Jola to porządna, odpowiedzialna dziewczyna, która wie, że nauka jest ważna. Chwalili ją za chodzenie do kościoła, za szacunek do starszych, za rozsądek. Po prostu chcieli byśmy byli jak ona, a w nas gotowało się, bo przecież wiedzieliśmy jaka Jola jest naprawdę.

Nasze drogi rozeszły się w okresie szkół średnich. Każdy z nas w związku z innymi zainteresowaniami wybrał inną szkołę. Los chciał, że Jola dostała się do tej samej szkoły, co jedna dziewczyna z naszej paczki (na szczęście do innej klasy).

Okazało się, że Jola jest lubiana wśród nowych znajomych. Podobno zmieniła się - jest milsza, już nie konkuruje, już nie jest NAJLEPSZA. Widywaliśmy ją tylko u wspólnych znajomych.

Jedno takie spotkanie miało miejsce na urodzinach kolegi. Wódka była tam „gościem specjalnym”. Rodziców nie było, a Jola zaczęła swoją zabawę. Oprócz alkoholu, który płynął pewnie w jej żyłach zamiast krwi, zaczęła przystawiać się do naszych chłopaków, a naszych nowych znajomych nastawiać przeciw nam. Tego było za wiele. Całkowicie zerwaliśmy z nią kontakt.

Ostatnio nasza paczka pojawiła się na imprezie u znajomego. Znowu wódka i znowu Jola. Śmiała się, obgadywała nas, a my tylko patrzyliśmy, jak jej krok zaczyna być chwiejny, a słowa brzmią, jakby miała wyrywane wszystkie siekacze. Ale najlepsze miało nastąpić.

Ta grzeczna, wzorowa, porządna, wierząca Jola. Ta wspaniała, mądra, rozsądna młoda kobieta. Ta, z której przykład mieliśmy brać – nawalona do nieprzytomności, uprawiała seks w samochodzie gospodarza, z nowo poznanym kolesiem, kilka metrów od reszty towarzystwa.

(Nie)pozdrawiamy Jolu, ale mamy nadzieję, że jakby co, to wyślesz nam zaproszenia na chrzciny potomka.
193 15

pozostało 1000 znaków
Deyidodano 527 dni temu
Chyba każdy ma w swoim otoczeniu taką "Jolę" :)
1 odpowiedź
Aga_eldodano 483 dni temu
mozecie nagrac filmik z takiej imprezy i wyslac jej rodzicom xddd
1 odpowiedź
szaryoleanderdodano 488 dni temu
Nie tylko ty masz taką Jolę w paczce :)
2 odpowiedzi
nantudodano 472 dni temu
"Przekroczenie progu gimnazjum równało się z pierwszymi imprezami, miłostkami i odkrywaniem własnego „ja”. Oraz, rzecz jasna, alkoholem." Kurwa, co? To już norma jest, że piętnastolatki chlej... rozwiń komentarz
2 odpowiedzi
reklamy ukryte
reklamy ukryte
Nerezzadodano 350 dni temu
BYŁO, kurwa, ludzie, przestańcie przepisywać wyznania sprzed kilku miesięcy! -,-
3 odpowiedzi
proyenofriviadodano 348 dni temu
było już na głównej :)
hahabashahahdodano 347 dni temu
to wyznanie już kiedyś było na tej stronie
Ari223dodano 484 dni temu
Gośka

reklamy ukryte

następne wyznanie
Nasza nowa książka
Prawdopodobnie najlepsza książka roku. Setki niepublikowanych wyznań. Zamów przedpremierowo!

reklamy ukryte
najlepsze w poczekalni
0 dni temu
Moja córka miała niedawno organizowaną przebieraną choinkę w przedszkolu. Zamówiłam jej strój z internetu, miał... czytaj dalej
0 dni temu
Znajomi z klasy robili na lekcji bydło, bo nie było w sali nauczyciela. Jak to gimbusy, dziko wrzeszczeli skakali, a... czytaj dalej
0 dni temu
Mam nadzieję, że moje wyznanie trochę zmieni postrzeganie pewnej grupy społecznej, o której lubi się gadać, że... czytaj dalej
dziś
Chciałam dzisiaj zrobić coś dobrego i postanowiłam kupić dzieciakowi siedzącemu pod sklepem słodką bułkę. ... czytaj dalej
0 dni temu
Wiem, że bycie uczuciowym facetem jest w dzisiejszych czasach niemodne, że wstyd się przyznać, że kochasz swoją... czytaj dalej