dodaj swoje wyznanie
reklamy ukryte
6 dni temu
Dzisiaj widziałem dwóch pijanych mężczyzn leżących na ulicy. Nie mogli wstać, samochody przejeżdżały obok, wymijając ich. Ludzie zatrzymywali się i patrzyli na teatrzyk, a gimby nagrywały.

Postanowiłem, że im pomogę. Złapałem jednego, pomogłem mu wstać i podprowadziłem na ławkę. Tak samo zrobiłem z drugim. Ludzie patrzyli na mnie z pogardą, jak na jakiegoś idiotę.

Po wszystkim usłyszałem od jednego z mężczyzn: "bardzo dziękuję i przepraszam". I tak, pomimo chuchu alkoholowego, zrobiło mi się cieplej na sercu. Bo warto pomagać.

Każdemu.
pozostało 1000 znaków
reklamy ukryte
WTF
5 dni temu
Mam 15 lat. Moi rodzice, oboje grubo po 40stce, spędzili całe wczorajsze popołudnie siedząc cicho jak mysz pod miotłą. Zgasili światła we wszystkich pokojach - w moim również. Kazali mi założyć słuchawki do laptopa i "nie śmiać się głośno, żeby nie było słychać że ktoś jest w domu". Usiedli przy świeczce i nawet nie odpalili Na Wspólnej - choć żyją tym badziewiem. Ojciec przez 10 minut otwierał puszkę piwa, żeby nie było słychać syknięcia. Matka brała kąpiel po ciemku. Pies chodził w kagańcu, żeby przypadkiem nie zaszczekał.
...

Ksiądz chodził po kolędzie.
pozostało 1000 znaków
5 dni temu
Kupiliśmy babci telefon komórkowy - starszy model, ale taki, żeby dało się z niego pisać SMSy. Nauczyliśmy babcię, jak to się robi i od kilku dni jesteśmy ofiarą jej znakomitych żartów.

Pisze mi i mojej siostrze SMSy typu: "Panie pilocie, dziura w samolocie!", albo "Dzień dobry, przywiozłem węgiel na opał, proszę zejść na dół" - a my nie mamy sumienia jej uświadomić, że jeśli mamy zapisany numer, to doskonale wiemy, od kogo te SMSy przychodzą. Na obiedzie u babci trzymaliśmy twardo tę wersję, że nie wiemy, kto to nam wysyła i opowiadaliśmy zaaferowani, jakie ktoś robi nam śmieszne dowcipy.

Niech ma trochę radości. Kochamy ją!
pozostało 1000 znaków
Mój ojciec to bardzo surowy człowiek. Był żołnierzem, całe życie miał twarde zasady i choć wiedziałam, że mnie kocha, to jednak nie słyszałam tego od niego zbyt często. Rzadko się uśmiechał, był stanowczy i wymagający jako ojciec.

Co innego jako dziadek. Wczoraj zastałam go z moją córką - tata był umalowany jak drag queen, miał klipsy, kusą spódniczkę naciągniętą na spodnie, a moja córka była w trakcie malowania paznokci u jego stóp. Miał rozanieloną, cierpliwą minę, choć widziałam, że średnio mu się to podoba. Ale wytrzymał.

Dla wnuczki. Dziadek to jednak najwspanialsza rola na świecie.
pozostało 1000 znaków
Mój brat zapytał, czy może pożyczyć moją maszynkę do golenia - chciał mi zasadzić ten żart, że się zgodzę, a on wyjdzie z łazienki z taką brodą, jaką miał wcześniej i że niby się przestraszę i obrzydzę, że tak naprawdę ogolił sobie jajka. Wiem, że chciał, bo udostępnił taki kawał na Facebooku parę dni wcześniej.

No więc mój brat, taki ucieszony, zaczaił się przy łazience, kiedy się malowałam, podchodzi, drapie się po brodzie, żebym dokładnie ją zobaczyła i mówi: "Ankaaa, a mogę pożyczyć twoją maszynkę do golenia? Bo wiesz, chciałbym ogolić sobie brodę, a moja już jest tępa...".

Popatrzyłam na niego i odpowiedziałam: "Nie możesz".

Czwarty dzień się do mnie nie odzywa, bo zepsułam mu ten żart. I nie chce się przyznać, że to szykował, więc chodzi po prostu obrażony za nic. Pozdrawiam cię, ty przygłupie, mam nadzieję ,że jesteś adoptowany.
pozostało 1000 znaków
reklamy ukryte
Moja mama powiedziała mi dzisiaj, żebym się opanowała. Że jestem jeszcze młoda, powinnam mieć w głowie co innego, niż chłopców i że "jeszcze mam dużo czasu, żeby się nacieszyć". Zastrzegła, że nie wyobraża sobie, żebym w tym wieku poszła z chłopcem do łóżka i że prędzej mnie wydziedziczy, niż zniesie nieślubne dziecko. Mam się zająć nauką, a zanim pójdę z chłopcem do łóżka, to muszę go przedstawić mamie.

Mam 27 lat.
pozostało 1000 znaków
reklamy ukryte
reklamy ukryte
reklamy ukryte
Nasza nowa książka
Prawdopodobnie najlepsza książka roku. Setki niepublikowanych wyznań. Zamów przedpremierowo!
najlepsze w poczekalni
dziś
Może powiecie, że zrobienie w jednym miesiącu prawa jazdy, a także patentu sternika jachtowego i skok na bungee to... czytaj dalej
dziś
Parę tygodni temu, stojąc na peronie i czekając na pociąg, podsłuchałam pewną rozmowę między dwiema... czytaj dalej
dziś
Nieraz czytałam o granicach “frywolności” miedzy partnerami w związku i szczerze - nie wierzę w żadne z nich.... czytaj dalej
0 dni temu
Jestem studentem matematyki i, jak na studenta przystało, mam kupę notatek.

Pewnego dnia moja kobieta, po... czytaj dalej
0 dni temu
Miałam w życiu dwa szczęśliwe momenty. Oba w ciągu tego samego tygodnia.

Najpierw mój syn wstał o własnych... czytaj dalej